Znaleziono psa Husky !

Na ul. Tysiąclecia w Nowym Tomyślu w rejonie restauracji Kopernik znaleziono psa Husky. Właściciela psa lub kogokolwiek kto może pomóc w ustaleniu dotychczasowego miejsca przebywania psa prosimy o kontakt ze Strażą Miejską tel. 61 44 26 655 lub 606 122 681.

"Bądź widoczny na drodze" - policjanci i strażnicy miejscy rozdawali odblaski

Poniżej link do informacji umieszczonej na stronie Komendy Powiatowej Policji w Nowy m Tomyślu: http://www.nowy-tomysl.policja.gov.pl//index.php?option=com_content&task...

Straż Miejska czujna nawet w czasie wolnym !

Poniżej link do informacji umieszczonej na stronie Komendy Powiatowej Policji w Nowy m Tomyślu:
http://www.nowy-tomysl.policja.gov.pl//index.php?option=com_content&task...

Zabłąkany szczeniak

W rejonie parku przy ul. Musiała w Nowym Tomyslu znaleziono szczeniaka. Właściciela psa lub kogokolwiek kto może pomóc w ustaleniu dotychczasowego miejsca przebywania pieska prosimy o kontakt ze Strażą Miejską tel. 61 44 26 655 lub 606 122 681.

Zabłąkany piesek

W Nowym Tomyślu na ul. Jeżynowej błąkał się piesek, który prawdopodobnie uciekł właścicielowi. Jeśli ktokolwiek może pomóc w ustaleniu właściciela psa proszony jest o kontakt ze Strażą Miejską w Nowym Tomyślu tel. 61 44 26 655 lub 606 122 681.

Zabłąkany pies

W dniu 28 sierpnia 2016 r. znaleziono psa przemieszczającego się w pasie drogi W – 305 w miejscowości Boruja Kościelna. Jeśli ktokolwiek może pomóc w ustaleniu właściciela psa proszony jest o kontakt ze Strażą Miejską w Nowym Tomyślu tel. 61 44 26 655 lub 606 122 681.

Bezpieczna droga do szkoły

Rozpoczęcie roku szkolnego tuż, tuż więc Strażnicy Miejscy przeprowadzili lustrację terenów przy szkołach. Celem lustracji było sprawdzenie stanu infrastruktury drogowej przy szkołach, zabezpieczającej bezpieczne dotarcie do szkół naszych pociech. Ewentualne uwagi zostaną przekazane zarządcom dróg.

Wypadek ,,lotniczy" bociana !

Prawdopodobnie zbyt małe umiejetności lotnicze były przyczyną wypadku młodego bociana w Borui Nowej. O poszkodowanym boćku powiadomiła strażników miejskich mieszkanka wsi. Bocian został przetransportowany przez strażników do poznańskiego azylu dla ptaków gdzie czeka go badanie i leczenie.

Uwaga rowerzyści !!!

Straż Miejska przypomina o zakazie jazdy rowerami po przejściach dla pieszych. Jak sama nazwa wskazuje przejście, tzw. zebra służy do bezpiecznego przechodzenie pieszych przez jezdnię. Niestety bardzo dużo rowerzystów ignoruje przepisy i przejeżdża po zebrze rowerem. Bardzo prosimy rodziców aby przypominali swoim pociechom, że rowery przez przejścia dla pieszych przeprowadzamy. Jako dowód, jak niebezpieczne może być wjeżdżanie rowerem na przejście dla pieszych niech posłużą załączone do artykuły fotografie wykonane z filmu jaki nagrał miejski monitoring.

Bezpieczne wakacje 2016

W ramach programu Bezpieczne wakacje 2016 w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyły sie zajęcie dla dzieci zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji oraz NOK. W zajęciach tych uczestniczyła także nowotomyska Straż Miejska. Strażnicy egzaminowali dzieci, w szczególności w zakresie korzystanie z przejść dla pieszych. Egzamin wypadł bardzo dobrze i jeśli wiedza i umiejetności dzieci bedą wykorzystywane na co dzień nie musimy się martwić o bezpieczeństwo naszych pociech.