Rozstrzygnięcie konkursów: „Zabierz flagę na wakacje” oraz „Ocalić od zapomnienia... historie nowotomyskich świątków przydrożnych”

Rozstrzygnięcie konkursów: „Zabierz flagę na wakacje” oraz „Ocalić od zapomnienia... historie nowotomyskich świątków przydrożnych”
Rozstrzygnięcie konkursów: „Zabierz flagę na wakacje” oraz „Ocalić od zapomnienia... historie nowotomyskich świątków przydrożnych”

W dniu 12 listopada br. odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursów: „Zabierz flagę na wakacje” oraz „Ocalić od zapomnienia... historie nowotomyskich świątków przydrożnych”, które zostały zorganizowane przez Wydział Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu. W spotkaniu poza nagrodzonymi uczestnikami wzięli udział: Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Ewelina Szofer-Pajchrowska oraz jury konkursowe w składzie: Milena Leszczyńska, Anna Pawłowicz oraz Adam Polański.

W pierwszej kolejności nagrody zostały przyznane dla uczestników konkursu fotograficznego „Zabierz flagę na wakacje”. Konkurs ten trwał od 23 czerwca do 30 września br. Jego celem było promowanie Nowego Tomyśla, w kraju i zagranicą, poprzez zabranie ze sobą nowotomyskiej flagi w miejsce wakacyjnego wyjazdu. W zabawie udział wzięło 21 osób, które nadesłały 32 zdjęcia w kategorii Polska oraz 10 zdjęć w kategorii Zagranica. Wśród miejsc, do których nowotomyślanie zabrali ze sobą flagę znalazły się m.in.: Pieniny, Łeba, Tatry, Trzęsacz, Paryż, Sycylia. Wśród nadesłanych zdjęć jury konkursowe przyznało nagrody główne w następujących kategoriach:

w kategorii Polska:

I miejsce – Barbara Pietruńko (zdjęcie wykonane w Międzyzdrojach)


 

II miejsce – Jacek Guzek (zdjęcie wykonane na wybrzeżu bałtyckim)


 

III miejsce – Weronika Henicz (zdjęcie wykonane w Międzyzdrojach)

 

w kategorii Zagranica:

I miejsce – Weronika Henicz (zdjęcie wykonane w Budvie – Czarnogóra)

II miejsce – Katarzyna Bocer (zdjęcie wykonane na Wulkanie Stefanos – Grecja)

III miejsce – Iwona Kańduła (zdjęcie wykonane w Marsa Alam – Egipt)

 

Przyznane zostały również dwa wyróżnienia dla:

Piotra Oględzińskiego (kolaż zdjęć wykonanych na Westerplatte oraz w Wadowicach)

 

Roberta Salwowskiego (zdjęcie wykonane na Polach Grunwaldu).

Dla pozostałych uczestników konkursu Wydział Rozwoju i Promocji przygotował drobne upominki.

Następnie Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Ewelina Szofer-Pajchrowska wręczyła narody dla uczestników rodzinnego konkursu pt. „Ocalić od zapomnienia... historie nowotomyskich świątków przydrożnych”. Konkurs ten trwał od 12 maja do 31 października br. Polegał on na przygotowaniu opisu krzyży lub kapliczek, które znajdują się na terenie gminy Nowy Tomyślu lub w obrębie nowotomyskich parafii. Do zabawy przystąpiły tylko dwie rodziny, które zgodnie z decyzją jury zostały nagrodzone takim samym zestawem upominków. W ten sposób wyróżniono rodziny: państwa Guzków z Nowego Tomyśla oraz państwa Rąbalskich z Chojnik.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za uczestnictwo w obu konkursach i serdecznie gratulujemy zdobytych nagród.