lipiec 2016

Nowotomyska retrospektywa

W dniu 30 czerwca 2016 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu odbył się wernisaż pt. Nowotomyska retrospektywa – 230 lat historii miasta. Wystawa, wpisująca się w obchody 230-lecia Nowego Tomyśla, przedstawia zarys dziejów naszego miasta. Ekspozycję obrazuje bogaty materiał ikonograficzny ze zbiorów Ośrodka Wiedzy o Regionie nowotomyskiej książnicy Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego oraz Nowotomyskiej Galerii Internetowej. Autorką opracowania jest Grażyna Matuszak.

Nowotomyscy emeryci odpoczywali nad morzem

Jak co roku koło emerytów i rencistów przy Zarządzie Rejonowym Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Nowym Tomyślu zorganizowało w dniach od 13 do 22 czerwca pobyt rehabilitacyjno-wypoczynkowy dla swoich członków nad morzem, tym razem w Pensjonacie „Lazur” w Międzywodziu.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu informuje

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu informuje że 31 maja
2016r. został ogłoszony konkurs na dofinansowanie realizacji projektów w
ramach Podziałania 7.1.2 Aktywna integracja - projekty konkursowe
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020,
na jaki przeznaczono alokacje w wysokości 136 942 500zł
Szczegółowe informacji wraz z regulaminem konkursowym nr
RPWP.07.01.02-IZ-00-30-001/16 dostępne są na stronie internetowej

Apel do rolników

Szanowni Państwo

W trosce o bezpieczeństwo podczas prac żniwnych w załączeniu przekazujemy apel Okręgowego Inspektora Pracy w Poznaniu o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas zbioru, transportu i składowania płodów rolnych.
Jednocześnie zwracamy się z prośbą o jak najszersze rozpowszechnieni tychże informacji.
Więcej informacji w załączniku.

Biuro WIR, Poznań

Bezpłatna mammografia

26 lipca 2016 r. (wtorek) w godz. od 14.00 do 16.00 w mammobusie ustawionym na pl. Chopina w Nowym Tomyślu, będą przeprowadzone badania mammograficzne. Zapraszamy kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z profilaktycznej mammografii finansowanej przez NFZ. Badania są realizowane przez OŚRODEK PROFILAKTYKI I EPIDEMIOLOGII NOWOTWORÓW OPEN tel. kontaktowy:61 8557528; 61 8513077; 800160 168.
Szczegóły w załączniku.

Program ochrony środowiska dla województwa wielkopolskiego na lata 2016 – 2020

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego informuje o przystąpieniu do opracowania projektu Programu ochrony środowiska dla województwa wielkopolskiego na lata 2016 – 2020 wraz z prognozą oddziaływania na środowisko oraz zaproszeniu na spotkania konsultacyjne.
 
Więcej informacji w załącznikach.

Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Tomyślu informuje...

Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Tomyślu informuje, że dostępne są jeszcze środki na refundację kosztów na wynagrodzenie, nagrody oraz składki na ubezpieczenia społeczne skierowanych bezrobotnych do 30 roku życia.

Na czym polega refundacja?

Patrycja znowu najlepsza!

Podczas Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w podnoszeniu ciężarów w Mroczy, podczas ostatniego startu w sobotę 2 lipca w kategorii 69 kg kobiet – zawodniczka LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl Patrycja Piechowiak, po raz kolejny została mistrzynią Polski Seniorek.

Ostatnie dni czerwca w szkole

W ostatnich dniach czerwca w Szkole Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach odbyły się zajęcia w ramach programu „Na spotkanie ze zdrowiem i zabawą”.
Były one wstępem do rozpoczynających się wakacji, a także ciekawą formą spędzenia wolnego czasu. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: pani Ewy Rechenberg i pani Magdaleny Kwiatkowskiej uczestniczyli m.in. w wyjeździe na basen do Poznania „Termy Maltańskie”, wycieczce rowerowej do Nowego Tomyśla, a także pikniku na terenie szkoły.

Wspomnienia z wycieczki nowotomyskich seniorów do Sarbinowa

W dniach 22.06 – 29.06.2016r. uczestnicy Domu Dziennego Pobytu oraz zaprzyjaźnieni seniorzy z Nowego Tomyśla uczestniczyli w autokarowej wycieczce do Sarbinowa, pięknej miejscowości wypoczynkowej. Podróż rozpoczęła się wcześnie rano i upłynęła w miłej atmosferze.