sierpień 2016

Dotacje na start

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Nowym Tomyślu zaprasza na spotkanie informacyjne pt. "Dotacje na start - wykorzystaj szansę".
Chcesz założyć działalność gospodarczą? Nie wiesz jak to zrobić? Potrzebujesz wsparcia zarówno materialnego jak i mentorskiego? Przyjdź na bezpłatne spotkanie informacyjne i dowiedz się z wsparcia jakich instytucji i na jakich warunkach możesz skorzystać.
Spotkanie odbędzie się 22 sierpnia 2015 r. w godz. 10.00-13.00 w Nowym Tomyślu.

"TYDZIEŃ NA WODZIE" z OSiR w Nowym Tomyślu

OSiR w Nowym Tomyślu serdecznie zaprasza uczniów klas IV-VI szkół podstawowych na zajęcia wakacyjne. W dniach od 16 do 19 sierpnia 2016r.
Uczestnicy będą mieli okazję poznać tajniki pływania kajakiem, wezmą udział w zajęciach na basenie,
ćwiczeniach z zakresu pierwszej pomocy oraz w zajęciach profilaktycznych z policjantami.
Koszt udziału 20 zł. W ramach projektu uczestnicy mają zagwarantowany przejazd do Wolsztyna i z powrotem, wejścia na pływalnię, opiekę, zajęcia z byłym trenerem kadry narodowej parakajakarzy, z ratownikiem medycznym.

Komunikat w związku z przebudową ul. Zbąszyńskiej

Przepraszamy za utrudnienia w ruchu kołowych od dnia 08 sierpnia 2016 r., w związku z przebudową ul. Zbąszyńskiej w Nowym Tomyślu i Glinnie.

Prosimy zapoznać się z tymczasową organizacją ruchu na czas prowadzonych robót - załączniki poniżej .

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w związku z pomorem świń

W załączeniu przekazujemy komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w związku z pomorem świń.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nowym Tomyślu zaprasza na spotkanie szkoleniowe o tematyce „Afrykański pomór świń"

W związku z zagrożeniem wystąpienia afrykańskiego pomoru świń Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nowym Tomyślu
zaprasza na spotkanie szkoleniowe o tematyce „Afrykański pomór świń – rozpoznawanie choroby i ochrona gospodarstw utrzymujących trzodę chlewną”. Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich rolników posiadających

Bezpieczne wakacje 2016

W ramach programu Bezpieczne wakacje 2016 w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyły sie zajęcie dla dzieci zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji oraz NOK. W zajęciach tych uczestniczyła także nowotomyska Straż Miejska. Strażnicy egzaminowali dzieci, w szczególności w zakresie korzystanie z przejść dla pieszych. Egzamin wypadł bardzo dobrze i jeśli wiedza i umiejetności dzieci bedą wykorzystywane na co dzień nie musimy się martwić o bezpieczeństwo naszych pociech.

Uwaga rowerzyści !!!

Straż Miejska przypomina o zakazie jazdy rowerami po przejściach dla pieszych. Jak sama nazwa wskazuje przejście, tzw. zebra służy do bezpiecznego przechodzenie pieszych przez jezdnię. Niestety bardzo dużo rowerzystów ignoruje przepisy i przejeżdża po zebrze rowerem. Bardzo prosimy rodziców aby przypominali swoim pociechom, że rowery przez przejścia dla pieszych przeprowadzamy. Jako dowód, jak niebezpieczne może być wjeżdżanie rowerem na przejście dla pieszych niech posłużą załączone do artykuły fotografie wykonane z filmu jaki nagrał miejski monitoring.

Poszukujemy liderów lokalnych!

Masz ciekawe pomysły na działania w swoim środowisku? Chcesz zdobyć nową wiedzę i umiejętności? Lubisz spotkania z ciekawymi ludźmi? Jeśli przynajmniej na dwa z tych pytań odpowiedziałeś/aś „tak”, masz szansę dołączyć do grona lokalnych liderów. Zapraszamy!

Wypadek ,,lotniczy" bociana !

Prawdopodobnie zbyt małe umiejetności lotnicze były przyczyną wypadku młodego bociana w Borui Nowej. O poszkodowanym boćku powiadomiła strażników miejskich mieszkanka wsi. Bocian został przetransportowany przez strażników do poznańskiego azylu dla ptaków gdzie czeka go badanie i leczenie.

Nowotomyscy emeryci i renciści w Toruniu

W dniu 6 sierpnia 2016 r. osoby z niepełnosprawnością, seniorzy z koła przy Zarządzie Rejonowym Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowym Tomyślu oraz kół z Miedzichowa, i Bukowca wybrali się na jednodniową wycieczkę do Torunia.