wrzesień 2016

Zajęcia stałe w Nowotomyskim Ośrodku Kultury

Zachęcamy do udziału w zajęciach stałych przygotowanych przez Nowotomyski Ośrodek Kultury.

Szczegóły na plakatach.

FluMania

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy dbając o rozpowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki grypy, przygotował małe wyzwanie logiczno-intelektualne aplikację mobilną – grę o nazwie FluMania. W ramach kampanii organizowany jest również konkurs Flumaniak 2016 skierowany do szkół podstawowych i placówek medycznych.
 

... po naszych przodkach

We wtorek, 13 września o godz. 18.00 Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu zaprasza do naszej Galerii na Piętrze na wystawę zbiorów Edwarda Kupca - znalezisk nie tylko numizmatycznych i falerystycznych z terenu naszej gminy.

Artysta znany z wielu wystaw swoich prac, tym razem odkrywa skarby naszej ziemi.

Więcej o artyście: http://ntk.org.pl/local-artists/edward-kupiec/

Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych

Automobilklub Wielkopolski w dniach 9-10 września organizuje 43 Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych. Po raz piąty z rzędu rajd wpisany został do kalendarza FIVA (Międzynarodowej Federacji Pojazdów Zabytkowych) jako rajd kategorii B.

VI Chyża 10

10 września odbędzie się VI Nowotomyski Bieg Uliczny „Chyża 10” oraz Rajd Nordic Walking. Bieg i rajd rozpoczną się o godz. 14.00 na ul. Tysiąclecia (w pobliżu banku PKO). Trasa rajdu będzie przebiegała ulicami Nowego Tomyśla, Glinna i Starego Tomyśla.
Organizatorami imprezy są: Nowotomyski Klub Biegacza „Chyży”, Gmina Nowy Tomyśl oraz Zespół Szkół Nr 2 im. S. Staszica w Nowym Tomyślu.
Trasa biegu i regulamin dostępne są na stronie Nowotomyskiego Klubu Biegacza „Chyży”.
 

Mistrzostwa Europy w Nowym Tomyślu

Kiedy budowa Młodzieżowego Centrum Podnoszenia Ciężarów była jeszcze w fazie projektu, działacze LKS „Budowlani – Nowy Tomyśl już mówili, że będzie to obiekt pozwalający na organizację zawodów międzynarodowych. Jednak chyba niewiele osób w naszym mieście myślało, że stanie się to tak szybko. Bowiem już od 10 września rozpocznie się największa impreza sportowa w dziejach Nowego Tomyśla – Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów Juniorów do lat 15 i 17.

XIV MISTRZOSTWA REPREZENTACJI ZAKŁADÓW PRACY W PIŁCE NOŻNEJ

Więcej informacji o zawodach na załączonym plakacie oraz na stronie internetowej: http://osirnt.pl/2016/09/02/xiv-mistrzostwa-reprezentacji-zakladow-pracy...

Nabór pierwszych wniosków o dofinansowanie z programu PROW 2014-2020 - Leader

Lokalna Grupa Działania KOLD rozpoczyna nabór pierwszych wniosków o dofinansowanie z programu PROW 2014-2020 - Leader.
 
Więcej informacji w załączniku.

77. rocznica wybuchu II wojny światowej

W dniu 1 września 2016 r. pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Nowym Tomyślu odbyła się uroczystość patriotyczna upamiętniająca bohaterskich obrońców naszej ojczyzny z 1939 roku. W okolicznościowym przemówieniu zastępca burmistrza Paweł Mordal podkreślił, że uczestnicy wydarzeń II wojny światowej zawsze będą je pamiętać, jako czas bólu, cierpienia i wielu osobistych tragedii, a przede wszystkim trudny czas dla Polski.

Konkurs „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski”

Zapraszamy mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z terenu Województwa Wielkopolskiego do udziału w nowej formule Konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „i-Wielkopolska - Innowacyjni dla Wielkopolski”.
Więcej informacji o konkursie na stronie www.iw.org.pl oraz w załącznikach.