Letnie obozy "Budolwanych"

Uczestnicy obozu w Więcborku

Zbliża się półmetek wakacji i mimo, że okres ten kojarzy się z błogim lenistwem, zawodnicy „Budowlanych" ciężko pracują, przygotowując się na licznych obozach sportowych do nowego sezonu startowego.
Zawodnicy „Budowlanych" należący do najlepszych w Wielkopolsce już od końca czerwca brali udział w zgrupowaniach kadry wojewódzkiej - najpierw w nadmorskim Mielnie, następnie w Olejnicy, a od 12 do 24 sierpnia trenować będą na ostatnim obozie kadry w Łężeczkach.
Dziesiątka najmłodszych zawodników od 18. lipca przebywa na obozie klubowym w Więcborku, dokąd z obozu kadry narodowej juniorów w Giżycku dojedzie Szymon Kawa. Szymon jest w trakcie przygotowań do Mistrzostw Europy, które pod koniec sierpnia odbędą się Ciechanowie. Dlatego też, na Więcborku nie skończy się jego letni trening, bo tuż przed mistrzostwami weźmie udział w ostatnim obozie kadry, właśnie w Ciechanowie.
Uczestniczka niedawno zakończonych Mistrzostw Świata w Malezji - Patrycja Piechowiak, 24 lipca wyjechała na obóz do Cetniewa, aby rozpocząć przygotowania do wrześniowych Mistrzostw Europy Juniorów do lat 20, które odbędą się w Rumunii. Ostatni członek kadry narodowej wśród „Budowlanych", Tomasz Wielebski, od połowy sierpnia weźmie udział w obozach przygotowawczych do Młodzieżowych Mistrzostw Europy.
Na wszystkich zgrupowaniach zawodnicy trenują dwa razy dziennie, ale znajdują również czas na wakacyjne przyjemności, takie jak kąpiele, wycieczki rowerowe czy zwiedzanie regionów w których przebywają.
Mamy nadzieję, że obozowy rygor treningowy oraz wypoczynek dadzą dobry efekt i już niedługo będziemy cieszyć się z sukcesów „Budowlanych" nie tylko na pomostach kraju, ale także Europy i świata.

Galeria: 
Więcbork-Piotr Kudłaszyk
Więcbork - Relaks w jeziorze
Mielno-dwie pierwsze, zawodniczki "Budowlanych"
Zwiedzanie okolicy na rowerach
Rozgrzewka przed treningiem
Letnie obozy "Budolwanych"