II Turniej nocny

II Turniej nocny

W sobotę 10 czerwca na Stadionie Miejskim, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu zorganizował drugi już nocny turniej piłkarski. Udział w turnieju wzięła optymalna ilość drużyn: czyli 12. Drużyny zostały podzielone na dwie kategorie: ZAAWANSOWANĄ – 4 drużyny i NIEZAAWANSOWANĄ – 8 drużyn.
 
Rozgrywki były prowadzone przy sztucznym świetle na jednocześnie dwóch świetnie przygotowanych  boiskach. Po rozegraniu pierwszej rundy eliminacyjnej grup niezaawansowanych przystąpiliśmy do meczów półfinałowych.
W pierwszym meczu EXTALER LOGISTICS zmierzył się z drużyną SEDAN II. Po bardzo zaciętym pojedynku 2:1 wygrali zawodnicy EXTALER i to oni wywalczyli prawo gry w FINALE.
 
W drugiej parze półfinałowej zmierzyli się DEPORTIVO LA KĄKOLEWO oraz FC KŁODY. Mimo wielu podbramkowych sytuacji mecz zakończył się wynikiem 0:0 i aby wyłonić finalistę potrzebne były rzuty karne. Tu lepsi okazali się zawodnicy DEPORTIVO LA KĄKOLEWO pokonując rywala 3:2.
 
W meczu o 3 miejsce również potrzebne były rzuty karne.  Tym razem FC KŁODY lepiej wykonywali swoje strzały i to oni pokonali 2:1 zespół SEDAN II.
Finał nie zawiódł piłkarsko. Mimo wyniku 0:0 mecz był bardzo zacięty i ciekawy. Po ostatnim gwizdku sędziego nastąpiły serie rzutów karnych. Wielka nerwówka, a na koniec tryumf drużyny EXTALER LOGISTICS, którzy pokonali DEPORTIVO LA KĄKOLEWO w rzutach karnych 2:0.
 
Natomiast w grupie drużyn zaawansowanych zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym – mecz i rewanż”. Należy podkreślić, że grupa zaawansowana prezentowała naprawdę wysoki poziom piłkarski, a ich mecze z przyjemnością się oglądało. Mecze były bardzo zacięte, czasami ostre, ale wszystko odbywało się według zasad FAIR PLAY.
Zwycięzcą grupy zaawansowanej została drużyna NIEWIDOMI SKORZĘCIN, która wyprzedziła o 1 punkt SEDAN I. Miejsce 3 przypadło drużynie TAJNA ORGANIZACJA a czwarte drużynie ROLNICY.
 
Turniej zakończyliśmy około 00:30 już w niedzielę.
Dekoracji wręczenia pucharów dokonał dyrektor OSiR pan Artur Łoziński, który również podziękował zawodnikom za przybycie oraz udział w II NOCNYM TURNIEJU PIŁKARSKIM.
 
Oprócz pucharów ufundowanych przez OSiR, każdy zawodnik biorący udział w turnieju otrzymał od OSiR-u talon na kiełbaskę z grilla oraz napój. Przez cały czas trwania turnieju zarówno zawodnicy, jak i kibice mogli skorzystać ze stoiska gastronomicznego wystawionego przez CHMIEL I WIKLINĘ. W sumie rozegrano 28 meczów, w których udział wzięło ponad 110 zawodników.
 
Materiał: Tomasz Radwan

Galeria: 
II Turniej nocny
II Turniej nocny
II Turniej nocny
II Turniej nocny
II Turniej nocny
II Turniej nocny
II Turniej nocny
II Turniej nocny