Wydarzenia

IX Wielkopolskie Forum Samorządowych Inicjatyw Papieskich

17 października w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyło się IX Wielkopolskie Forum Samorządowych Inicjatyw Papieskich pod hasłem „Jan Paweł II- Papież życia i rodziny”. Forum towarzyszyło hasło XVII Dnia Papieskiego „Idźmy naprzód z nadzieją”.

Plener malarski w ramach obchodów Dnia Poczty i Znaczka Pocztowego

Według kalendarza imprez nietypowych w październiku wypada Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego. Z tej okazji grupa nieformalna "Coolturalna Integracja" oraz Nowotomyski Ośrodek Kultury zorganizowali Wielki Plener Malarski. Niestety pogoda spłatała wszystkim figla i z powodu deszczu musieliśmy przenieść imprezę do holu NOK-u. Jednak nikomu nie popsuło to humoru i w doskonałym nastroju rozpoczęliśmy działania. Każdy z uczestników zaprojektował znaczek pocztowy według własnego pomysłu i wykonał go techniką malarską.

Konkurs czytelniczy

W czwartek 12 października w bibliotece w Borui Kościelnej odbył się konkurs czytelniczo-wiedzowy pt. „Konopnicka Dzieciom”. Organizatorkami konkursu były Mirosława Miarka i Beata Fiedorowicz. W konkursie rywalizowało 15 uczniów z klas trzecich.
 
Uczestnicy, którzy wykazali się największą znajomością życia i twórczości Marii Konopnickiej otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz słodycze. I miejsce ex aequo zajęli Julia Kaczmarek i Grzegorz Szymkowiak; II miejsce Milena Stankiewicz; III miejsce Julia Kuraś.

Konferencja opiekunów szkolnych kół PCK

Cykliczne spotkanie opiekunów szkolnych kół PCK z powiatu nowotomyskiego i grodziskiego odbyło się w dniu 12 października br. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu. Do udziału w konferencji zaproszono jako gościa honorowego Burmistrza Nowego Tomyśla Włodzimierza Hibnera.

Lekcje o budżecie obywatelskim

12 i 13 października w szkołach podstawowych w Wytomyślu i Jastrzębsku Starym odbyły się lekcje dotyczące budżetu obywatelskiego, w związku z jego realizacją w gminie Nowy Tomyśl. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas od V do VII.

Projekt służący niepełnosprawnym

10 października 2017 r. w Urzędzie Miejskim w Nowym Tomyślu odbyło się spotkanie w ramach projektu pn. „Monitoring działań jednostek administracji rządowej i samorządowej w województwie wielkopolskim, w kontekście realizacji praw osób z niepełnosprawnościami i dostosowania do postanowień Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych”.

Zakończono budowę parkingu na os. Batorego

Zakończono prace budowlane związane z zadaniem inwestycyjnym pn. "Wykonanie miejsc postojowych w sąsiedztwie budynków nr 1, 2, 3, 4, 5, 6 na os. Batorego w Nowym Tomyślu wraz z wymianą asfaltowych ciągów komunikacji pieszo-jezdnej w formule zaprojektuj i wybuduj". W ramach inwestycji powstał również parking z infrastrukturą towarzyszącą. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 589.000,00 zł brutto. W ramach zadania wykonano:

Zakończono przebudowę ul. Storczykowej

Zakończono prace budowlane związane z przebudową ul. Storczykowej w Nowym Tomyślu. Wartość inwestycji wyniosła 565.800,00 zł brutto. Prace budowlane polegały na:

„Jedynka” najlepsza w powiecie!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki zostali po raz kolejny nagrodzeni za osiągnięcia sportowe. Tym razem zdobyli wyjątkowe trofeum – I miejsce w klasyfikacji szkół powiatu nowotomyskiego w ramach rywalizacji SZS „Wielkopolska” 2016/17!!!

Podsumowanie Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

W dniu 4 października 2017r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu, odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” . w ramach Kampanii z uczniami szkół prowadzono zajęcia profilaktyczne, na podstawie otrzymanych materiałów oraz chętni uczniowie uczestniczyli w konkursie literacko – plastycznym „Na skrzydłach przyjaźni”. Prace konkursowe przesłano do Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu.