Wydarzenia

Sukces Gminy w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych

Gmina Nowy Tomyśl informuje, iż w wyniku rozstrzygnięcia konkursu Nr RPWP.02.01.01-IZ-00-30-001/16 dla Działania 2.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych”, Poddziałania 2.1.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 złożony przez Partnera Wiodącego Gminę Tarnowo Podgórne projekt partnerski pt.: „Rozwój i integracja systemów informatycznych wspierających komunikację elektroniczną” z

Rafał Witek o poszukiwaniu bezpiecznego domu

Strefa Koloru, Filia w Sątopach i Filia w Borui Kościelnej, 19 maja gościły Rafała Witka – autora powieści, opowiadań, wierszy oraz słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Za swą literacką twórczość, autor otrzymał nagrodę im. Astrid Lindgren oraz Kornela Makuszyńskiego. Współpracuje z magazynem dla dzieci "Świerszczyk", portalem qlturka.pl i warszawskim chórem dziecięcym Mille Voci.

Uroczyste podpisanie umów w ramach programu Działaj Lokalnie

23 maja br. w Restauracji Halszka w Opalenicy odbyło sie spotkanie, podczas którego 9 organizacji, wybranych przez Ośrodek Działaj Lokalnie LGD KOLD, podpisało uroczyście umowy o realizacji projektów z Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności. Wśród beneficjentów znalazł sie również Nowotomyski Ośrodek Kultury, który wraz z grupą nieformalną Coolturalna Integracja wystartował w konkursie. Wtorkowe spotkanie rozpoczęło się od szkolenia na temat realizacji projektu pod kątem działań, rozliczenia finansowego, promocji i monitoringu.

Zagospodarowanie terenów zielonych

Na terenie miasta Nowy Tomyśl wszelkie prace związane z utrzymaniem zieleni   realizuje Park Miejski. W zakres tych prac wchodzą  nasadzenia kwiatów sezonowych w pasach drogowych, rondach i skwerach. Przycinane są również drzewa i krzewy. W tegorocznym budżecie Gminy Nowy Tomyśl zabezpieczone zostały środki finansowe na zagospodarowanie terenów zielonych. Obejmują one zagospodarowanie  działek gminnych w zakresie rewitalizacji zieleni.
 

Jubileusz PZERiI Koło Bukowiec

W dniu 19 maja br. w Wiejskim Domu Kultury w Bukowcu odbyła się uroczystość Jubileuszu 20-lecia Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Bukowiec. Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia prezesa Koła pana Stefana Słocińskiego, który powitał zaproszonych gości, a także przybliżył zebranym historię organizacji. Jubileusz był okazją do wręczenia odznaczeń i podziękowań. W imieniu gminy Nowy Tomyśl serdeczne życzenia wszystkim członkom i sympatykom PZERiI Koło Bukowiec złożył burmistrz Włodzimierz Hibner.

Obchody Dnia Strażaka w Nowym Tomyślu

W dniu 18 maja 2017 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu odbył się apel związany z obchodami „Międzynarodowego Dnia Strażaka”.

Goście z Piły i Szamotuł w Nowy Tomyślu

W dniu 18 maja br. nasze miasto odwiedziły dwie sympatyczne grupy turystów: z Piły i Szamotuł.
 

Z autorem wertujemy stronice

W ramach projektu Zaczytana Pani Wiosna, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu odbyły się trzy spotkania autorskie pod hasłem: „Z autorem wertujemy stronice”, skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych.

IV Powiatowe Forum Bibliotekarzy

W poniedziałek, 15 maja w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej zebrali się bibliotekarze z całego powiatu na XIV Powiatowym Forum Bibliotekarzy.

To coroczna okazja do świętowania jubileuszy pracy, zapoznania się z nowymi trendami pracy bibliotekarskiej i spotkania w swoim gronie.

Tydzień Bibliotek 2017

Od 8 do 15 maja 2017 r. w całej Polsce obchodzony był Tydzień Bibliotek. Tegoroczne hasło - XIV już edycji - Tygodnia Bibliotek brzmiało „Biblioteka. Oczywiście!”.
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu tradycyjnie włączyła się w obchody Tygodnia Bibliotek, a bibliotekarki przygotowały ciekawe spotkania i wydarzenia, z myślą o najmłodszych, jak i tych starszych mieszkańcach naszego miasta i nie tylko.