Wydarzenia

III Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla

W miniony weekend 18-19 marca br. w Nowym Tomyślu odbył się III Konkurs Modeli Kartonowych, zorganizowany przez sekcję modelarską działającą przy Nowotomyskim Ośrodku Kultury, pod patronatem Burmistrza Nowego Tomyśla. Pierwszego dnia konkursu odbyła się prelekcja Waldemara Góralskiego pt. „Okręty 3D, czyli moje poznawanie historii”. Podczas III Konkursu Modeli Kartonowych zaprezentowano także nowotomyskie wydawnictwo modelarskie, którego pierwszy numer dotyczył chatki osadnika olęderskiego.

KANGUR 2017

"Nieważna jest wola zwycięstwa,
wielu ją ma, ważna jest wola
przygotowania się do zwycięstwa.”

GMINNY KONKURS WIEDZOWY „OMNIBUSEK 2017”

W środę 15 marca 2017 r. o godz. 12:00 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Nowym Tomyślu po raz piąty była gospodarzem gminnego konkursu wiedzowego „Omnibusek”, skierowanego do uczniów klas drugich i trzecich. Organizatorkami były panie: Marzena Czernicka, Anna Lubryka i Grażyna Stachecka.

Miłe spotkanie z okazji Dnia Kobiet

W sobotę 11 marca 2017 r. o godz. 17-tej rozpoczęło się w sękowskiej świetlicy miłe spotkanie z okazji minionego Dnia Kobiet. Organizatorem był sołtys z grupą aktywnych członków Stowarzyszenia "Sękowo Olęderskie". Po złożeniu serdecznych życzeń, każda z Pań otrzymała tulipanik. Wszyscy obecni zostali poczęstowani lampką wina , kawą lub herbatą z pysznym ciastem własnego wypieku oraz ciepłą kolacją. Dla urozmaicenia chwil spotkania, panowie przygotowali pokaz mody damskiej na wesoło , a młodzież kilka scenek wokalno -tanecznych.

Przedszkolaki w obserwatorium astronomicznym

Grupa „Skrzatów” z Przedszkola nr 5 „Słoneczko” z Nowego Tomyśla realizowała temat „Kiedy patrzę w niebo…”. Klasa czterolatków zamieniła się w prawdziwą galaktykę z planetami i gwiazdami. Nie zabrakło olbrzymiego, gorącego słońca, kosmonauty i oczywiście rakiet kosmicznych. Dzieci systematycznie poznawały różne ciała niebieskie i zdobywały wiadomości o ziemi i zmiennych warunkach na naszej planecie.

Kontrole parkowania na os. Batorego i Północ

Tym razem w niedzielę Strażnicy Miejscy przeprowadzili kontrole na terenie osiedli Batorego i Północ w zakrtesie prawidłowego parkowania. Niestetry, nie wszyscy kierujacy pojazdami stosują się do norm prawnych ujetych w Prawie o ruchu drogowym. Nie wszyscy także szanują zieleń parkując swoje samochody na trawnikach. Wobec sprawców wykroczeń Strażnicy zastosowali, badź zastosują w trakcie prowadzonych postepowań środki przewidziane prawem. Miejmy nadzieję, że podczas ponownych kontroli bedzie mniej przypadków łamania prawa, 

Koncert Andrzeja Piasecznego

3 marca br. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbył się koncert Andrzeja Piasecznego - wokalisty, który pomimo upływu czasu, niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Już na samym początku piątkowego koncertu artysta dostał brawa głośniejsze od tych, które niektórzy muzycy dostają na sam koniec występu. Przez dwie godziny publiczność mogła usłyszeć piosenki, także te z repertuaru zespołu „Mafia”, czy utwory, które artysta pisał dla innych wokalistów, między innymi Krzysztofa Krawczyka czy Ewy Bem.

XV jubileuszowy Chóralny Podkoziołek 2017r.

Powiatowo - Gminny Przegląd Zespołów Śpiewaczych, czyli Chóralny Podkoziołek to wyjątkowe wydarzenie w Nowotomyskim Ośrodku Kultury. Tegoroczna odsłona była bardzo uroczysta, bo jubileuszowa. Spotkaliśmy się po raz 15-ty, by wspólnie uczcić koniec karnawału. 28 lutego 2017r. w Nowym Tomyślu gościło czternaście zespołów śpiewaczych z terenu całego powiatu i nie tylko. Mogliśmy wysłuchać znanych i lubianych utworów, które wykonały następujące zespoły:

- "Niespodzianka" z Nowego Tomyśla

Ministerialne środki dla nowotomyskiej biblioteki !

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło pod koniec lutego wyniki konkursów dotacyjnych. Nasza biblioteka otrzymała dofinansowanie na dwa wnioski z programu " Promocja czytelnictwa". Już od marca nie zabraknie więc atrakcyjnych propozycji kulturalnych, które nowotomyskie bibliotekarki przygotowały dla swoich czytelników i bywalców bibliotecznych imprez. Na ich organizację udało się pozyskać kwotę blisko 20 tys. zł.

Strażnicy Miejscy na Dzeń Kobiet

Święto Kobiet było okazją do uczczenia tak ważnego dnia, ale w nieco inny sposób. Strażnicy składając życzenia napotykanym kobietom zamiast tradycyjnego kwiatka wreczali elementy odblaskowe.
 Fot. Jakub Czekała - Tygodnik Dzień Nowotomysko - Grodziski