Dzień otwarty PWiK w Bukowcu

Dzień otwarty PWiK w Bukowcu

W dniu 25.06.2017 r. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Nowym Tomyślu zorganizowało Dzień Otwarty na oczyszczalni ścieków w Bukowcu. W trakcie zwiedzania oczyszczalni mieszkańcy mogli zapoznać się z jej funkcjonowaniem i z procesem technologicznym oczyszczania ścieków.

Pracownicy oczyszczalni informowali o zagrożeniach jakie stwarzają dla pracy oczyszczalni substancje szkodliwe, które nie powinny się tam znaleźć jak oleje, krew, ręczniki papierowe, żużel, popiół, nawozy itp. Podkreślano, że oczyszczalnia w Bukowcu jest oczyszczalnią mechaniczno – biologiczną do oczyszczania ścieków socjalno – bytowych. Przypomniano, że oczyszczalnia już 25 lat służy społeczności wsi Bukowiec.

Dla dzieci i młodzieży zorganizowano konkursy wiedzy o oczyszczalni. Pogoda dopisała dzięki czemu ogromnym powodzeniem cieszył się skimboarding i kule wodne. Chętnych ze stadionu „Korony” Bukowiec woziła bryczka konna a spragnieni mogli skosztować lemoniad owocowych wykonanych z nowotomyskiej wody.
 
Materiał: PWiK Nowy Tomyśl

Galeria: 
Dzień otwarty PWiK w Bukowcu
Dzień otwarty PWiK w Bukowcu