III Spływ Charytatywny

III Spływ Charytatywny

24 czerwca w okolicach Międzyrzecza odbył się III Spływ Charytatywny koordynowany przez KAJAKtywnych Wikliniarzy. Na zbiórce zorganizowanej na jednym z nowotomyskich parkingów stawiło się kilkadziesiąt samochodów a także jeden autobus. Flagietki, którymi udekorowana została część pojazdów jasno pokazały, że nie tylko mieszkańcy gminy Nowy Tomyśl wybierają się na ten spływ. Opalenica, Zbąszyń, Grodzisk Wielkopolski, Poznań czy Koło to tylko niektóre miasta, których przedstawiciele postanowili przyłączyć się do tego wydarzenia.
 
Po dojechaniu na miejsce i przetransportowaniu uczestników na start rozpoczęła się operacja wodowania jednej z największych, jeśli nie największej grupy KAJAKarzy spływających Obrą. Na rzekę zwodowano 112 kajaków, do których łącznie wsiadło ponad 230 osób w tym ok 40 dzieci (najmłodsze 2,5 roku). Ok 14 km trasa z okolic Żółwina do Świętego Wojciecha mimo pojawiających się przelotnych opadów deszczu upłynęła w radosnej i przyjemnej atmosferze, która udzieliła się wszystkim; nawet zaliczającym przymusową kąpiel. Ok godziny 13.00 pierwsze załogi zaczęły się meldować na stanicy, na której na KAJAKarzy czekała już gorąca grochówka prosto z kuchni polowej, kiełbasy które można było usmażyć na ognisku, kawa, herbata oraz oczywiście coś słodkiego. Najmłodszymi uczestnikami spływu na stanicy zajęły się animatorki, dzięki którym dorośli mogli nieco odpocząć. Oczywiście na czas pospływowej biesiady dokonano stanicy na rzecz Nowego Tomyśla, zaznaczając ten fakt zawieszeniem dużej flagi Naszego miasta.
 
Oficjalna część III Spływu Charytatywnego zakończyła się ok godz.18:00 w chwili gdy ostatni samochód opuścił teren stanicy. Wiele mniejszych grup wykorzystało jednak pierwszy dzień wakacji i jeszcze długo w wielu miejscach wymieniano się wrażeniami z tego jakże ciekawego wydarzenia.
 
Korzystając okazji, dzięki uprzejmości właściciela stanicy Pana Stanisława Capa wykonane zostało zdjęcie dedykowane osobie, o której nie tylko kajakarze słyszeli: Aleksandrowi Dobie, Kolosowi, który obecnie pokonuje Atlantyk kajakiem. Mamy nadzieję, że informacja o kibicujących mu KAJAKarzach oraz zdjęcie dotrą do niego i choć nieco umilą mu jego samotną podróż.
 
Pozdrawiamy KAJAKtywni Wikliniarze!

Materiał: Jakub Konieczny

Galeria: 
III Spływ Charytatywny
III Spływ Charytatywny
III Spływ Charytatywny
III Spływ Charytatywny
III Spływ Charytatywny
III Spływ Charytatywny
III Spływ Charytatywny