Nowotomyski Znaczek Turystyczny

Nowotomyski Znaczek Turystyczny

Uprzejmie informujemy, że od dnia 7 stycznia 2015 roku w Gminnym Ośrodku Informacji będzie można zakupić Znaczek Turystyczny przedstawiający kosz gigant.

Znaczek Turystyczny to okrągły, drewniany krążek przedstawiający miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. W żadnym innym miejscu nie można kupić takiego znaczka. Znaczek Turystyczny posiada numer identyfikujący dane miejsce, z tego powodu jest prawdziwą atrakcją dla kolekcjonerów.

Poza Polską Znaczki Turystyczne znane są w ponad dwudziestu krajach m.in. w: Czechach, Słowacji, Niemczech, Holandii, USA, Australii, Hiszpanii. W roku 2014 oszacowano w sumie ponad 4180 miejsc oznaczonych Znaczkiem Turystycznym, a ich liczba z każdym dniem wzrasta.

Zbieranie Znaczków Turystycznych jest impulsem do wzięcia udziału w grze kolekcjonerskiej. Do każdego znaczka przymocowana jest papierowa karteczka, na której znajdują się informacje o oznaczonym obiekcie, a także wydrukowany numer seryjny znaczka. Pośrodku umieszczona jest naklejka, która służy do usystematyzowania kolekcji, można ją wkleić np. do dziennika kolekcjonerskiego.

Więcej informacji na temat idei Znaczków Turystycznych oraz zasad gry kolekcjonerskiej można znaleźć w ulotce do pobrania oraz na stronie: www.znaczki-turystyczne.pl.

O nowotomyskim Znaczku Turystycznym można przeczytać na stronie: http://www.znaczki-turystyczne.pl/znaczkowe-miejsca-turystyczne?option=c...

Zachęcamy również do polubienia profilu Znaczków Turystycznych na Facebooku: https://pl-pl.facebook.com/znaczki.turystyczne

Proponujemy również wziąć udział w ankiecie na najładniejszy Znaczek Turystyczny 2014 roku. W plebiscycie można zagłosować również na znaczek z nowotomyskim koszem gigantem. Szczegóły akcji znajdują się pod linkiem: http://www.znaczki-turystyczne.pl/469-4-01-2015.

UWAGA głosowanie trwa do 14 stycznia 2015 roku.

Nowotomyski Znaczek Turystyczny można zakupić w cenie 7 zł w Gminnym Ośrodku Informacji w godzinach urzędowania punktu.

Serdecznie zapraszamy!

Galeria: 
Nowotomyski Znaczek Turystyczny
Nowotomyski Znaczek Turystyczny
PodglądZałącznikWielkość
znaczki_turystyczne_ulotka.pdf13.02 MB