Sątopscy uczniowie uczą się pływać

Sątopscy uczniowie uczą się pływać

Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach od 19 września br. brali udział w programie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Program współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Rekreacji oraz Gminę Nowy Tomyśl, a realizuje go Fundacja na Rzecz AWF-u w Poznaniu i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu.

Celem zajęć odbywających się w ramach projektu było m. in. upowszechnianie aktywności fizycznej wśród uczniów, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, przeciwdziałanie i korygowanie wad postaw oraz poszerzenie wiedzy z zakresu bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych. Realizacja programu odbywała się na Pływalni Miejskiej w Wolsztynie pod okiem instruktorów.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej. Udział w nich nie tylko umożliwił nabycie podstawowych umiejętności pływania, ale też zachęcił do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym oraz wdrożył do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia.

Materiał: Jolanta Król

Galeria: 
Sątopscy uczniowie uczą się pływać