×

Wieczornica przy „Muralowej” wystawie

Wieczornica                   przy „Muralowej” wystawie

W gorący, poniedziałkowy wieczór, 26 sierpnia br., na Placu Niepodległości w Nowym Tomyślu przy „Muralowej” wystawie odbyła się niezwykła wieczornica z udziałem harcerzy z 19. Drużyny Harcerskiej „Buki” im. A. Kamińskiego. Jak przystało na tego typu wydarzenie rozpoczęliśmy od symbolicznego rozpalenia harcerskiego ognia i wspólnego odśpiewania obrzędowej pieśni harcerskiej. Następnie zaprezentowały się dziewczyny z grupy „Ojej”z Bukowca w repertuarze patriotycznym. Część artystyczną zamykały typowe pieśni harcerskie wykonane w kręgu, przy symbolicznym ogniu i akompaniamencie gitar. Na najmłodszych czekały warsztaty plastyczne, a dla wszystkich biało-czerwone flagi, wiatraczki i daszki przeciwsłoneczne. Nie zabrakło oczywiście aromatycznej i smacznej grochówki.

„Muralowa” wystawa stanowi podsumowanie projektu „Murale Polskiej Niepodległości”, którego beneficjentem jest Nowotomyski Ośrodek Kultury. Nowy Tomyśl stał sie jednym z 10 miast w Polsce, w których projekt ten był realizowany. We wszystkich tych miastach, w ubiegłym roku kalendarzowym, powstał mural nawiązujący do 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Wystawa prezentuje wszystkie 10 murali i krótką historię ich powstawania. Będzie ją można oglądać do 8 września br. Ponadto w czasie trwania Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego przy wystawie odbędzie się piknik historyczny w wykonaniu teatru Wagabunda zatytułowany „Polska stara zagroda, czyli jak 100 lat temu żyli i bawili się nasi przodkowie”, na który juz dziś serdecznie zapraszamy.

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022

 


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

100 - lecie Odzyskania Niepodległości

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

SiSMS

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE