×

Nowotomyślanki wygrywają V Międzynarodowy Turniej Koszykówki dziewcząt „Spartanmania 2023″ o Puchar Prezydenta Miasta Jelenia

W ostatnich dniach wakacji, 25-27.08 br., odbywał się V Międzynarodowy Turniej Koszykówki dziewcząt ” Spartanmania 2023″ o Puchar Prezydenta Miasta Jelenia Góra.

Jest to jeden z największych turniejów młodzieżowej koszykówki na Dolnym Śląsku, organizowany przez KSW Spartakus Jelenia Góra. W tym roku wzięło w nim udział aż 27 drużyn z Polski, Czech oraz Słowacji i ponad 400 zawodniczek w 4 kategoriach wiekowych. W 3-dniowych zmaganiach wzięły udział również 13-letnie zawodniczki nowotomyskiego klubu Dream Team, przygotowujące się do 4 sezonu ligowego, organizowanego przez Wielkopolski Związek Koszykówki w Poznaniu. Dziewczęta pomimo porażki w pierwszym meczu jednym punktem 45:46, ostatecznie wygrały wszystkie mecze, a  w finale – w rewanżu – pokonały 1 punktem zawodniczki z Szubina.

MVP turnieju wywalczyła Iga Konieczna, królem strzelców turnieju została Hania Bielawa, a do Piątki All Stars wybrana została Dagmara Stieler.