×

Jarmark Chmielo-Wikliniarski 2013

Jarmark Chmielo-Wikliniarski 2013

Weekend od 23 do 25 sierpnia upłyną w Nowym Tomyślu pod znakiem Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego, któremu w tym roku towarzyszyła piękna pogoda, zachęcająca do korzystania z wszystkich atrakcji przygotowanych na to nowotomyskie święto.

Nowotomyskie świętowanie rozpoczęło się w piątkowe popołudnie. Tradycyjnie już otwarcia Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego pod największym wiklinowym koszem świata dokonał Burmistrz Nowego Tomyśla Henryk Helwing, któremu w teatralnej scence otwierającej to wydarzenie towarzyszyli aktorzy z Amatorskiej Grupy Teatralnej, działającej przy Nowotomyskim Ośrodku Kultury.
Stamtąd jarmarkowy barwny korowód w asyście Orkiestry Dętej ze Lwówka przeszedł ulicami miasta do Parku Kultury i Wypoczynku. Uwieńczeniem korowodu był obrzęd jarmarkowy przygotowany przez mieszkańców wsi Wytomyśl – tegorocznych zwycięzców Turnieju Wsi. Tego wieczoru na scenie wystąpił zespół „Mokrofon” oraz jedna z gwiazd tegorocznego jarmarku – zespół „Pectus”.
Kolejne dni także obfitowały w mnóstwo atrakcji. Na scenie gościły zespoły „Rikor” i „Divine”, a także odbył się pokaz mody Pauliny Zeiske . Atrakcje dla dzieci zapewniła grupa Wertini, a akrobacje rowerowe wykonał Piotr Sońty. W sobotnie popołudnie dla nowotomyskiej publiczności zaśpiewała Eleni, natomiast wieczór należał do zespołu OCN, po koncercie którego odbył się bardzo efektowny i wyczekiwany przez wszystkich pokaz sztucznych ogni.
W niedzielę świętowano dożynki gminne, które rozpoczęła msza św. dziękczynna w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. Po mszy św. korowód dożynkowy z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca z Kębłowa przeszedł na teren parku, gdzie odbył się obrzęd dożynkowy. W tym dniu na scenie gościła Kapela „Zza Winkla” i Kabaret „Smile”. Pokaz taneczny zaprezentowała Oliwia Radwan i Maurycy Fornal z Centrum Tańca Blanka Winiarska Poznań. Niekwestionowaną gwiazdą niedzielnego wieczoru była Monika Brodka, której koncert zgromadził tysiące fanów z całej Wielkopolski.
Na terenie Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu w niedzielę odbył się też Piknik Wieprzowy. Na tę formę promocji mięsa wieprzowego mieszkańców gminy i gości zaprosiła Wielkopolska Izba Rolnicza, Krajowa Rada Izb Rolniczych i Agencja Rynku Rolnego.
Jarmarkowi towarzyszyły liczne konkursy, wśród których największym zainteresowaniem, jak co roku, cieszył się Ogólnopolski Konkurs Plecionkarski. Rozstrzygnięto też konkursy jarmarkowe: na najdłuższą ramkę chmielową i największą szyszkę chmielową, na najciekawszą witrynę sklepową przybraną chmielem i wikliną. Odbył się też konkurs z nagrodami dla wszystkich uczestników jarmarku, którzy wypełnili kupon konkursowy w tygodniku „Nasz dzień po dniu”.
W różnych punktach miasta odbywały ponadto zawody i turnieje sportowe o Puchary Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego, m.in. zawody strzeleckie z broni pneumatycznej i małokalibrowej, spławikowe zawody wędkarskie, turniej tenisa ziemnego i badmintona, turniej par brydża sportowego, turnieje piłki siatkowej, koszykowej i plażowej oraz turniej młodzików w piłce nożnej, lot konkursowy gołębi, rajd samochodowy „Panie za kierownicą”. Zwycięzcy konkurencji honorowani byli Pucharami Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego.
Zdjęcia – Nowotomyski Ośrodek Kultury i Wydział Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć zamieszczonych na portalach:
nowytomysl.naszemiasto.pl
Otwarcie jarmarku cz. I
Otwarcie jarmarku cz. II
Koncert zespołu Pectus
Promocja tygodnika Dzień Nowotomysko-Grodziski
Eleni na jarmarku
Drugi dzień jarmarku
Dożynki w gminie Nowy Tomyśl
Kabaret Smile
Koncery Moniki Brodki

nowytomysl.nowinylokalne.pl
kilka godzin przed jarmarkiem
Sobota w parku
Dożynki gminne
Wieczór pełen gwiazd
Trzeci dzień jarmarku
Historyczne zdjęcia dawnych jarmarków
Wyniki ogólnopolskiego konkursu plecionkarskiego

pnt.info.pl
1 dzień jarmarku
2 dzień jarmarku
3 dzień jarmarku
pokaz sztucznych ogni – wideo

Nowotomyski Ośrodek Kultury


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON