×

Jarmark Chmielno-Wiklinarski 2016

Jarmark Chmielno-Wiklinarski 2016

Tegoroczny Jarmark Chmielo-Wikliniarski został tradycyjnie zainaugurowany kolorowym korowodem, który w piątek (19 sierpnia br.) o godzinie 17:00 wyruszył spod kosza giganta w kierunku Parku im. Feliksa Szołdrskiego. Korowód poprowadziła w tym roku Lwówecka Orkiestra Dęta. Mieszkańcom oraz zaproszonym gościom w przemarszu towarzyszyli motocykliści z Nowotomyskiej Grupy Chmielowej oraz parada gratów – samochodów biorących udział w zawodach Majster Grat.
Po przybyciu do Parku burmistrz Włodzimierz Hibner wraz z nowotomyskim artystą Edwardem Kupcem dokonali symbolicznego odsłonięcia rzeźby przedstawiającej postać Feliksa Szołdrskiego. Następnie na jarmarkowej scenie burmistrz w towarzystwie zastępców, dyrektor Nowotomyskiego Ośrodka Kultury oraz dyrektor Parku Miejskiego wspólnie otworzyli tegoroczny Jarmark Chmielo-Wikliniarski. Tradycyjny obrzęd jarmarkowy wykonali mieszkańcy wsi Cicha Góra.
Po godzinie 18:00 rozpoczęła się część artystyczna. Jako pierwsi na scenie wystąpili Śpiewający Przyjaciele, następnie wysłuchać można było przebojów operetkowych podczas koncertu „Bal w operze”. W dalszej części zaprezentował się zespół Ann oraz działający przy Nowotomyskim Ośrodku Kultury zespół Fortunes, który rozgrzał publiczność przed występem gwiazdy wieczoru – Łąki Łan. Imprezą towarzyszącą był Turniej Par Brydża Sportowego, który rozpoczął się o godzinie 19:00 w Klubie Osiedlowym Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu. Ostatnim punktem pierwszego dnia Jarmarku była dyskoteka pn. „We Love Clubbing”, podczas której znani DJ-e zagrali przez kilka godzin muzykę klubową.

Zdjęcia z pierwszego dnia Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego: 

Jarmark Chmielo-Wikliniarski 2016 – pierwszy dzień

 

Drugiego dnia Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego w godzinach przedpołudniowych w Parku im. Feliksa Szołdrskiego odbyły się Okręgowe Dni Działkowca. Po mszy świętej w kościele NMP Nieustającej Pomocy wyruszył do parku, przy akompaniamencie orkiestry, orszak w którym uczestniczyli zaproszeni goście oraz działkowcy z województwa wielkopolskiego. Następnie na jarmarkowej scenie odbyła się cześć oficjalna Dni Działkowca.
W tym czasie miało miejsce wiele wydarzeń towarzyszących tegorocznemu Jarmarkowi. Wymienić należy: zawody wędkarskie o Puchar Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego, Ogólnopolski Turniej Speed Badmintona, który rozegrano w hali sportowej nowotomyskiego Gimnazjum oraz w hali Centrum Podnoszenia Ciężarów oraz ogólnodostępne strzelanie z broni pneumatycznej o Puchar Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego. Na tym nie koniec wydarzeń sportowych. O godzinie 10:00 rozpoczęły się trzy turnieje: Międzymiastowe Zawody Strzeleckie z Broni Małokalibrowej dla Środowisk Rzemieślniczych o Puchar Starszego Cechu Rzemiosł Różnych, Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego w grze singlowej o Puchar Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego oraz Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Orlików.
Od godziny 16:00 na scenie rozpoczęła się część artystyczna Jarmarku. Publiczności zaprezentowały się zespoły taneczne działające przy Nowotomyskim Ośrodku Kultury, po których wystąpił zespół Bayera. Kolejnym punktem programu był koncert zespołu Czerwony Tulipan, który rozpoczął się około godziny 17:00. Po koncercie na scenie odbyła się dekoracja zawodników, którzy brali udział w II Turnieju Koszykówki Ulicznej. Wręczenia nagród dokonali Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner, zastępca burmistrza Paweł Mordal oraz Poseł na Sejm RP Jakub Rutnicki. W dalszej części programu odbył się koncert zespołu Rust. Gwiazdą wieczoru był zespół Blue Café. Po koncercie przyszedł czas na trwający około 10 minut spektakl laserowo-multimedialny. Ostatnim punktem programu była kilkugodzinna dyskoteka, tym razem pn. „Crazy Night Dance Party”.

Zdjęcia z drugiego  dnia Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego:

Jarmark Chmielo-Wikliniarski 2016 – drugi dzień

W niedzielę świętowano dożynki gminne, które rozpoczęła msza św. dziękczynna w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. Po mszy św. korowód dożynkowy z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego Siekieracy przeszedł na teren parku, gdzie odbył się obrzęd dożynkowy. W tym dniu na scenie można było zobaczyć niezwykle interesujący pokaz Zespołu Ludowego z Malty, po którym odbył się koncert pt. „Żyję jak chcę …” oraz występ kabaretu Weźrzesz.
W godzinach wieczornych na scenie odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Plecionkarskiego im. Jana Bartosiewicza. Pierwsze miejsce zajął Marcin Lubański, a drugie Krzysztof Pierzyński przed Bernardem Borzęckim. Puchar starosty nowotomyskiego otrzymał najstarszy uczestnik konkursu – pan Eugeniusz Świątkowski. Z kolei Burmistrz Nowego Tomyśla ufundował puchar dla najmłodszego plecionkarza – był nim Karol Pierzyński – za hart ducha i konsekwencję w realizacji twórczych dążeń i aspiracji. Pucharami wyróżniono również Tadeusza Piętę i Grzegorza Stachowiaka.

Ogólnopolski Konkurs Plecionkarski im. J.Bartosiewicza:

Jarmark Chmielo-Wikliniarski 2016 – trzeci dzień

Po podsumowaniu zmagań plecionkarskich można było wsłuchać się w „Musicalową Galę Teatru Broadway” w wykonaniu Teatru Broadway – Prywatnego Teatru Muzycznego Małgorzaty Obłój. Niekwestionowaną gwiazdą niedzielnego wieczoru był zespół Brathanki, którego koncert zgromadził setki fanów.

Warto dodać, że przez trzy jarmarkowe dni Wydział Organizacyjny i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu przygotował barwne stoisko promocyjne gminy Nowy Tomyśl. Cieszyło się ono ogromnym zainteresowaniem za sprawą licznych wydawnictw oraz gadżetów promocyjnych.

 

Zdjęcia z trzeciego dnia Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego:http://nowytomysl.pl/galeria/jarmark-chmielo-wikliniarski-2016-trzeci-dzien

 

Zdjęcia autorstwa Franciszka Gwardzika:

Jarmark Chmielo-Wikliniarski 2016 – fot. Franciszek Gwardzik


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON