×

Wizyta gości z Chimbarongo i Podwołoczysk

Wizyta gości z Chimbarongo i Podwołoczysk

W dniach 16-22 sierpnia br. Nowy Tomyśl gościł plecionkarzy i przedstawicieli władz miejskich z chilijskiego Chimbarongo- miasta podobnie jak nasze słynącego z wikliny i plecionkarstwa oraz przedstawicieli władz samorządowych z Podwołoczysk (Ukraina).

Pierwszego dnia pobytu zastępca burmistrza Paweł Mordal podczas spaceru po naszym mieście przedstawił gościom jego historię, a także główne atrakcje turystyczne. Delegacje odwiedziły także Okręgową Spółdzielnię Mleczarską TOP TOMYŚL, po której oprowadzał prezes Krystian Kuśnierek. W piątek Burmistrz Włodzimierz Hibner zaprosił delegacje do Urzędu Miejskiego. Podczas spotkania goście zaprezentowali swoje miasta, mieli także okazję zapoznać się z organizacją nowotomyskiego Urzędu Miejskiego. W godzinach popołudniowych delegacja z Chimbarongo z chilijską flagą przeszła ulicami Nowego Tomyśla w korowodzie otwierającym tegoroczny Jarmark Chmielo-Wikliniarski. W sobotę, dzięki uprzejmości pana Jana Wieły, nasi goście odwiedzili Folwark Wąsowo, gdzie zorganizowano dla nich degustację potraw przygotowywanych w Folwarku.
W czasie tegorocznego Jarmarku niewątpliwą atrakcją była prezentacja mistrzów plecionkarskich z Chile, którzy przeprowadzali pokazy tradycyjnego dla ich regionu wyplatania wikliny. Stoisko naszych gości cieszyło się dużą popularnością. Ostatniego dnia Jarmarku przedstawiciele delegacji z Chimbarongo na ręce Burmistrza Włodzimierza Hibnera przekazali wyplecioną z wikliny figurkę Matki Bożej. Ostatnim punktem pobytu naszych gości z Chile i Ukrainy była wizyta w stolicy Wielkopolski- Poznaniu, po której delegacje oprowadził zastępca burmistrza Paweł Mordal.


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON