×

Nowy Rok Szkolny rozpoczęty

Nowy Rok Szkolny rozpoczęty

Nowy Rok Szkolny rozpoczęty

Ponad 2850 dzieci i młodzieży ze 137 oddziałów szkolnych i gimnazjalnych rozpoczęło dzisiaj nowy rok szkolny 2017/2018 w gminie Nowy Tomyśl. Uroczyste inauguracje zajęć odbyły się we wszystkich naszych placówkach oświatowych.
Wprowadzone w naszym kraju zmiany w systemie oświaty sprawiły, że nie było wśród nich gimnazjów. Te placówki znikają bowiem z oświatowej mapy naszego kraju. Uczniowie drugich i trzecich klas gimnazjalnych swoją edukację kontynuować będą w szkołach podstawowych, do których klasy te zostały w naszej gminie włączone. Tak będzie m.in. w Borui Kościelnej i Bukowcu. W Nowym Tomyślu 1 września działalność zainaugurowała ponownie Szkoła Podstawowa nr 3, utworzona w miejsce zlikwidowanego Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego. Poza dwoma rocznikami gimnazjalistów naukę rozpoczęli w niej także uczniowie klas I, IV i VII.

W uroczystej inauguracji roku szkolnego, a zarazem działalności nowej placówki wziął udział m.in. Paweł Mordal – zastępca burmistrza Nowego Tomyśla, który w swoim wystapieniu życzył zarówno uczniom, jak i pracownikom oświaty wytrwałości i sukcesów. Mówił także o zmianach, jakie w tym roku czekają nowotomyską oświatę. Będzie to bowiem rok wyjątkowy, nie tylko ze względu na nowe rozwiązania organizacyjne. W Gminie Nowy Tomyśl bieżący rok szkolny przyniesie bowiem sporo oczekiwanych od lat inwestycji. Rozbudowana zostanie Szkoła Podstawowa w Borui Kościelnej, w której swoje miejsce znajdzie także pięć oddziałów przedszkolnych. O sześć klas w nowym skrzydle oraz windę wzbogaci się Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Tomyślu. Zakończona będzie także rozbudowa Przedszkola nr 1, dzięki czemu będzie ono nie tylko większe, ale przede wszystkim nowocześniejsze. Przeprowadzona zostanie również termomodernizacja Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3. Ta ostatnia wiadomość ucieszyła najbardziej zgromadzonych na inauguracji uczniów i pracowników nowej Szkoły Podstawowej nr 3, która po zlikwidowanym gimnazjum przejęła imię Feliksa Szołdrskiego. Wcześniej burmistrz Paweł Mordal uczestniczył w inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej Curie.


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON