×

SPEKTAKULARNY SUKCES GMINY NOWY TOMYŚL!!!

SPEKTAKULARNY SUKCES GMINY NOWY TOMYŚL!!!

Złożony przez Gminę Nowy Tomyśl w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 wniosek pn.: „Rozwój terenów zieleni w Gminie Nowy Tomyśl poprzez tworzenie
i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy jakości środowiska”
 został wybrany do dofinansowania. Wartość otrzymanego dofinansowania wynosi 3.819.142,10 zł, przy całkowitej wartości projektu 4.493.108,36 zł.
Głównym celem projektu jest poprawa jakości środowiska naturalnego oraz poprawa jakości życia mieszkańców Nowego Tomyśla poprzez odnowienie i tworzenie nowych terenów zieleni miejskiej. Projektem objęty zostanie Park im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu oraz park przy ulicy Stanisława Musiała. Łączna powierzchnia terenów zieleni objętych projektem to ponad 24 ha.

W parku im. Feliksa Szołdrskiego wydzielone zostaną strefy tematyczne: strefa ekspozycji i wydarzeń kulturalnych, strefa wypoczynkowa, strefa rekreacji, strefa zieleni izolacyjnej oraz strefa ZOO.
Realizacja projektu przyczyni się do uporządkowania i zagospodarowania nowotomyskiej oazy zieleni. Teren stanie się nie tylko piękny, ale przez jego zagospodarowanie i doposażenie, także funkcjonalny, przez co dobrze służyć będzie mieszkańcom naszej gminy w rekreacji i wypoczynku. Wprowadzone rozwiązania przyczynią się też do ochrony przyrody, powstaną bowiem budki dla ptaków oraz ogrody tematyczne z roślinami aromatycznymi i pożytecznymi dla owadów.


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON