×

Międzynarodowa konferencja w Nowym Tomyślu

Międzynarodowa konferencja w Nowym Tomyślu

27 października br. w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I Wydział Zamiejscowy w Nowym Tomyślu odbyła się międzynarodowa konferencja „Wyzwania i problemy samorządów w procesie pozyskiwania inwestorów”. Konferencja została zorganizowana przez Stowarzyszenie Samorządowe A2- Wielkopolska przy współpracy z Urzędem Miejskim w Nowym Tomyślu oraz Wyższą Szkołę Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Nowym Tomyślu.

Otwarcia konferencji dokonał Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner, który przywitał przybyłych gości oraz podkreślił jak ważne dla Nowego Tomyśla jest zorganizowanie konferencji o tak wysokiej randze. Zgromadzonych uczestników przywitali także Prezes Stowarzyszenia Samorządowego A2 Wielkopolska, Wójt Gminy Stare Miasto Ryszard Nawrocki oraz dziekan Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Nowym Tomyślu dr Joanna Frejman.
Honorowy patronat nad konferencją objęli Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marszałek Województwa Lubuskiego oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu.
Wśród prelegentów znaleźli się Patryk Demski (Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin oraz Prezes Zarządu Stowarzyszenia Samorządowe A1) który podzielił się z zebranymi doświadczeniami Pelplina w zakresie inwestycji przy autostradzie A1, Piotr Kopeć (Zastępca Wójta Gminy Kobierzyce), który na przykładzie Gminy Kobierzyce opisywał pozyskiwanie inwestorów, Zbigniew Markowski (Sekretarz Nowotomyskiej Izby Gospodarczej), który przedstawił rozwój gospodarczy Nowego Tomyśla na przykładzie firm zrzeszonych w Nowotomyskiej Izbie Gospodarczej. Prelekcje wygłosili także Marzena Szułczyńska z Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Nowym Tomyślu, która poruszyła tematykę wpływu sąsiedztwa autostrady na lokalny rynek pracy oraz Leszek Kołodziejczyk -Główny Specjalista Departamentu Rozwoju Gospodarczego (Polska Agencja Inwestycji i Handlu w Warszawie), który w swoim wystąpieniu opisywał współdziałanie PAIH z samorządem w procesie pozyskiwania inwestorów.

Wydarzenie zgromadziło ponad 70 uczestników. Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się m.in. Mariusz Sidor reprezentujący kancelarię Prezydenta RP, samorządowcy gmin i powiatów województwa lubuskiego i wielkopolskiego oraz delegacja niemieckiej gminy Mittenwalde.


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON