×

Nowe tablice interaktywne dla szkół

Nowe tablice interaktywne dla szkół

Wrzesień okazał się miesiącem bardzo dobrych wiadomości w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych. Kolejna napłynęła z Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Siedem naszych szkół wzbogaci się niebawem o nowe interaktywne tablice. Na ten cel pozyskaliśmy prawie 100 tys. złotych dotacji.

Gmina Nowy Tomyśl, w porozumieniu z dyrektorami ośmiu naszych szkół, przygotowała wniosek o dofinansowanie 75% kosztów w ramach programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 –„Aktywna tablica”. Na wniosek burmistrza, na ten cel, podczas ostatniej sesji zabezpieczono w budżecie środki na zapewnienie tzw. wkładu własnego. Zbiegło się to z ogłoszeniem informacji o zakwalifikowaniu wszystkich zgłoszonych przez nas placówek do dofinansowania. Na każdą z nich otrzymamy po 14 tys. zł wsparcia.

Tak więc po prawie czteromilionowej dotacji na modernizację Parku im. Feliksa Szołdrskiego, pozyskaniu środków na zakup drugiego samochodu strażackiego dla OSP w Bukowcu oraz na wymianę oświetlenia ulicznego na LED-owe, kolejne pozyskane fundusze trafią do szkół w Bukowcu, Borui Kościelnej, Jastrzębsku Starym, Wytomyślu i trzech placówek w Nowym Tomyślu.


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

100 - lecie Odzyskania Niepodległości

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

SiSMS

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE