×

Świętowano 17. lecie Klubu Seniora

Świętowano 17. lecie Klubu Seniora

W sobotę 25 listopada br. odbyło się spotkanie integracyjno – organizacyjne Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz obchody 17- lecia Klubu Seniora „Rezerwa”, działającego przy ZKRPiBWP. Wśród zaproszonych gości znalazł się Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner, Sekretarz Powiatu Pan Ryszard Napierała i Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Tomyślu Pani Danuta Michałowicz. Zespół Wiklinki, który powstał spośród członkiń owego klubu, uświetnił wieczór swoim repertuarem. W imieniu seniorów kwiaty oraz listy gratulacyjne przyjął Prezes Zarządu ZKRPiBWP Pan Stanisław Rybarczyk.

Klub Seniora powstał 23 lutego 2000 roku i początkowo działał przy Polskim Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Po 10 latach patronat nad klubem objął ZKRPiBWP, wówczas Klub przyjął nazwę Rezerwa. Natomiast zespół Wiklinki,składający się z członkiń Klubu, którego opiekunem jest Pani Joanna Prążyńska założono w 2007 roku, z potrzeby śpiewania oraz spędzania wspólnego czasu. Seniorzy mówią, że dzięki przebywaniu w swoim towarzystwie „nasze życie płynie radośniej, kiedy jesteśmy razem, bo grono przyjaciół rozjaśnia naszą drogę.” Klubowicze spotykają się w Domu Dziennego Pobytu przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowym Tomyślu, gdzie rozwijają pasje i talenty.

Jaka może być recepta na późne życie? Każdy z nas może odnaleźć swoją. W klubie seniora własną już odnaleźli, w wierszu który przytaczają: „Życie – jedyny sposób, żeby obrastać liśćmi, łapać oddech na piasku, wzlatywać na skrzydłach, być psem, albo pogłaskać go po ciepłej sierści, odróżniać ból od wszystkiego, co nim nie jest, mieścić się w wydarzeniach, podziewać w widokach, poszukiwać najmniejszej między omyłkami. Wyjątkowa okazja, żeby przez chwilę pamiętać,o czym się rozmawiało przy zgaszonej lampie, i żeby raz przynajmniej potknąć się o kamień, zmoknąć na którymś deszczu, zgubić klucze w trawie i wodzić wzrokiem za iskrą na wietrze,i bez ustanku czegoś ważnego nie wiedzieć (Wisława Szymborska NOTATKA).
Tekst: Anna Noculak


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON