×

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1

Największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi. – mawiał Tadeusz Kościuszko, Naczelnik insurekcji z 1794 r., bohater narodowy Polski i Stanów Zjednoczonych, honorowy obywatel Republiki Francuskiej, patron naszej szkoły. Na rok 2017 przypadła 200 rocznica jego śmierci, w związku z tym rok ten został ustanowiony przez Sejm i Senat Rokiem Tadeusza Kościuszki.

W naszej szkole, która nosi imię przywódcy insurekcji kościuszkowskiej, dla upamiętnienia zasług Naczelnika zaplanowano i zrealizowano szereg działań, m. in. Biegi Kościuszkowskie, filmy o życiu i działalności bohatera, konkursy wiedzy i plastyczne, zawody strzeleckie, gazetki tematyczne. Ich finał nastąpił 29 listopada, kiedy to świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły. W ramach obchodów tej uroczystości społeczność szkolna pełniła całodniową wartę honorową przy popiersiu Tadeusza Kościuszki. Uczestniczyła w przygotowanej przez uczniów klasy 6c inscenizacji, przedstawiającej życie i działalność Naczelnika. Tego dnia podsumowano także konkursy i zawody sportowe organizowane w ramach obchodów Roku i nagrodzono laureatów.

W tak ważnym dla społeczności szkolnej dniu gościliśmy w murach naszej placówki Burmistrza Nowego Tomyśla Włodzimierza Hibnera oraz przedstawicieli Zespołu SzkolnoPrzedszkolnego im. Kompani Powidzkiej 1918 r. z Powidza z Panią Dyrektor mgr Grażyną Niedzielską, która wręczyła Dyrekcji oraz uczniom certyfikaty informujące o uczestnictwie w Roku.

Materiał: Joanna Minge


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON