×

Podsumowano rok 2017

Podsumowano rok 2017

18 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej w Pniewach uroczyście podsumowano dwa całoroczne przedsięwzięcia: Międzyszkolną Ligę Imprez na Orientację oraz konkurs na najaktywniejszy Szkolny Klub Krajoznawczo- Turystyczny PTTK. Dyplomami i nagrodami uhonorowano także zwycięzców imprez rozegranych w ramach II Nowotomyskiego Maratonu Imprez na Orientację.

Tegoroczna edycja Międzyszkolnej Ligi Imprez na Orientację Oddziału PTTK w Szamotułach obejmowała pięć imprez, z których wyniki były zaliczane do klasyfikacji końcowej. Indywidualnie, w kategorii TD, I miejsce wśród 127 sklasyfikowanych uczestników zajął Mikołaj Ostałowski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach, który wyprzedził Błażeja Skrzypczaka z SP w Chełmnie i Olę Skonieczną z szamotulskiej „Trójki”. W kategorii TM (gimnazjaliści), w której łącznie wzięło udział 239 startujących, najlepsza okazała się Marcelina Śliczner z Borui Kościelnej (gm. Nowy Tomyśl). Tuż za nią uplasowała się Kinga Cicha (także z Borui Kościelnej), a na III miejscu Weronika Stefańska z Pniew. W najstarszej kategorii TJ zwyciężyli wspólnie Michał Piśny (Pniewy) i Filip Kucza (Pniewy), a III miejsce zajął Maksymilian Frąckowiak (Pniewy).

W klasyfikacji drużynowej, w kategorii TD zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 3 w Szamotułach. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Chełmnie, a III miejsce Zespół Szkół w Ostrorogu. W kategorii TM najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Borui Kościelnej, wyprzedzając SP nr 3 w Nowym Tomyślu i SP w Pniewach. Zwycięzcami kategorii TJ została natomiast drużyna Zespołu Szkół w Pniewach.

Podsumowano również konkurs na najaktywniejszy Szkolny Klub Krajoznawczo – Turystyczny PTTK w roku szkolnym 2016/2017. W tym roku tytuły laureatów otrzymały: SKKT – PTTK z Gimnazjum im. Ks. M. Maciejewskiego w Pniewach (opiekun Jolanta Woropaj) oraz SKKT-PTTK ze Szkoły Podstawowej w Chełmnie (opiekun Ewa Pacharzyńska-Norek), wyróżnienia przyznano klubom ze Szkoły Podstawowej w Nojewie i Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach.
W uroczystym podsumowaniu wzięli udział zaproszeni goście m.in.: Zastępca Burmistrza Nowego Tomyśla Paweł Mordal, Burmistrz Pniew Jarosław Przewoźny, wicestarosta nowotomyski Tomasz Kuczyński, członek Zarządu Powiatu w Szamotułach Andrzej Grzeszczyk oraz dyrektorzy szkół i opiekunowie klubów. Całoroczna organizacja obu imprez była możliwa dzięki wsparciu Powiatu Szamotulskiego oraz Miasta i Gminy Pniewy.

Tekst: PTTK Szamotuły


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON