×

Porozumienie zawarte

Porozumienie zawarte

W poniedziałek 11 grudnia, w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, zawarte zostało porozumienie dotycząc współpracy samorządów w ramach Poznańskieju Kolei Metropolitalnej. Jego skutkiem będzie możliwość uruchomienia w II kwartale 2018 r. sześciu dodatkowych par pociągów pomiędzy Nowym Tomyślem, a Poznaniem.

W podpisaniu porozumienia, oprócz wicemarszałka Wojciecha Jankowiaka, wzięli udział m.in: wiceprezydent Poznania Maciej Wudarski, starosta poznański Jan Grabkowski oraz wójtowie i burmistrzowie gmin położonych przy linii kolejowej z Poznania do Nowego Tomyśla. Nasz samorząd reprezentował zastępca burmistrza Paweł Mordal.

Dzięki deklaracji wsparcia tego zadania przez samorządy lokalne, poprawi się częstotliwość kursowania pociagów w godzinach tzw. szczytu komunikacyjnego. W godzinach porannych oraz popołudniowych, pociągi z Poznania oraz do stolicy województwa będą kursowały co 30 min. Na ten cel Gmina Nowy Tomyśl, zgodnie z przyjętym podziałem kosztów, zamierza przeznaczyć kwotę ok. 290.000,00 zł. Dokładną wysokość określi umowa, która podpisana zostanie dopiero po uchwaleniu budżetu na rok 2018. Ponieważ jego projekt został złożony Radzie Miejskiej już 15 listopada, burmistrz zamierza zaproponować wprowadzenie tego zadania w formie autoporawki.

Fot. Paweł Napieralski


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON