×

Rozbudowa monitoringu miejskiego

Rozbudowa monitoringu miejskiego

Jeszcze w tym roku zostanie podłączonych 8 kamer stałych, obejmujących swym zasięgiem newralgiczne punkty na osiedlach Batorego i Północ. W roku 2018 planowane jest objęcie monitoringiem ronda Kościuszki, ronda przy stacji Orlen i skrzyżowania ul. Janusa z 3 Stycznia i Ślósarskiego.

Obecnie w systemie monitoringu miejskiego funkcjonuje 18 kamer, w tym 4 stałe i 14 szybkoobrotowych. Obszar objęty monitoringiem to ulice: Poznańska, Bohaterów, plac Chopina z częścią ulicy Piłsudskiego, ulica Mickiewicza, plac Niepodległości z odcinkiem ulicy Zbąszyńskiej, ulica Janusa przy skrzyżowaniu z drogą dojazdową do SP nr 3, parking przy WSPiA oraz Park im. Feliksa Szołdrskiego, a także parking oraz wiata rowerowa przy dworcu PKP.

Teren, który obejmowany jest monitoringiem określa się za pomocą analizy zdarzeń i zgłoszeń mieszkańców, jednak równie często podyktowane jest to funkcją prewencyjną. Dzięki funkcjonowaniu monitoringu miejskiego, ujawniano kradzieże rowerów (rowery udało się odzyskać), zarejestrowano wiele zdarzeń w ruchu drogowym (kolizje, wypadki), a także ujawniano zanieczyszczanie miasta. Wielokrotnie też nagranie z monitoringu pozwalało na ujęcie sprawców dewastacji mienia.


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON