×

Spotkanie opłatkowe w Sątopach

Spotkanie opłatkowe w Sątopach

W piękne grudniowe popołudnie 9 grudnia br., gdzie świąteczną atmosferę uświetnił padający śnieg, dzieci i dorośli Sątop spotkali się w Sali wiejskiej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście burmistrz Nowego Tomyśla dr Włodzimierz Hibner, wicestarosta Tomasz Kuczyński, ksiądz kanonik Paweł Szułcik, radny miejski Mieczysław Szczechowiak i radny miejski Mateusz Jandy oraz rodzice i dzieci.

Inscenizację przypominającą wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, które rozegrały się w Betlejem przygotowała wychowawczyni klasy piątej pani Ewa Rechenberg wraz ze swoją klasą. Były tam postacie biblijne znane z kart ewangelii, a więc dzieciątko Jezus, Maryja, Józef, król Herod, aniołowie, pasterze, trzej królowie, a także diabeł który w charakterystyczny dla siebie sposób rozprawił się ze złym Herodem. Jasełka zostały ubogacone pięknymi tradycyjnymi kolędami w wykonaniu uczniów klasy czwartej pod kierunkiem pani Anny Kaczmarek.

W tak świątecznej atmosferze dyrektor Szkoły Podstawowej w Sątopach pani Jolanta Król złożyła najserdeczniejsze życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia w Nowym Roku. Do życzeń dołączyli się włodarze gminy i starostwa.

Do dzieci tradycyjnie przybył Gwiazdor z ogromnym workiem prezentów. Radości i pamiątkowych zdjęć nie było końca. O upominki zatroszczyła się Rada Rodziców i liczne grono Sponsorów, którym w imieniu dzieci dziękujemy.

Materiał: Jolanta Król


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON