×

Wyjątkowy Koncert Bożonarodzeniowy

Wyjątkowy Koncert Bożonarodzeniowy

Boże Narodzenie to czas, kiedy przypominamy sobie, jakimi wartościami powinniśmy kierować się w życiu. To także powód do wspólnych spotkań i kolędowania, czego świadectwem stało się spotkanie zorganizowane dnia 17 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej. Przygotowany Koncert, jak co roku, zgromadził mieszkańców okolicznych wsi i miast. Tym razem motywem przewodnim uczyniono motto : ,,Wiara czyni cuda’’.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili też zaproszeni goście: Pan Włodzimierz Hibner- Burmistrz Nowego Tomyśla; Pan Paweł Mordal – Zastępca Burmistrza; Pan Tomasz Kuczyński – Wicestarosta Powiatu Nowotomyskego; Pan Wojciech Śliczner- Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Ksiądz Proboszcz – Michał Miara i Pani Anna Szymkowiak- Sołtys wsi Boruja Kościelna.

Koncert rozpoczął chór szkolny, który na powitanie zaśpiewał piosenkę ,,Biały śnieg”. W tym roku ukazano historię Józefa, Maryi i Jezuska w realiach nam współczesnych, podkreślając, że podobne sytuacje dzieją się i dzisiaj. Jednakże to, jaki finał będzie miała wskazana historia, w dużej mierze zależy od nas samych- od naszej wiary. Zawsze stoi przy nas Anioł, ale czai się i Diabeł. To my decydujemy, po której stronie chcemy żyć- dobra czy zła. Wymowne i barwne sceny dopełniał śpiew chóru szkolnego i solistów. Nad całością czuwali tutejsi nauczyciele- Pani Mirosława Szymczak- Ratajczak i Pan Artur Markiewicz. Na zakończenie wszyscy goście zostali obdarowani tradycyjnym opłatkiem.

W tym dniu przygotowano także kiermasz świąteczny, na którym można było nabyć drobne upominki dla najbliższych i różne świąteczne gadżety, wykonane przez uczniów naszej szkoły.

Wieczorne spotkanie po raz kolejny pokazało, że mimo licznych obowiązków, święta Bożego Narodzenia powodują, że stanowimy jedną rodzinę, w której każdy człowiek czuje bliskość z innymi. Warto podkreślić, że tegoroczny Koncert był pierwszym spotkaniem w murach nowej szkoły, powstałej w wyniku połączenia dwóch szkół: gimnazjalnej z podstawową.

Materiał: Mirosława Szymczak – Ratajczak


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON