×

Dyskutowano o arbitrażu i mediacji

Dyskutowano o arbitrażu i mediacji

W dniu 8 czerwca br. w Nowym Tomyślu zorganizowana została konferencja z cyklu „Arbitraż i Mediacja w teorii i praktyce”. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania było „Budowanie zaufania do arbitrażu i mediacji”. Konferencja, pod patronatem Burmistrza Nowego Tomyśla oraz Starosty Nowotomyskiego, została zorganizowana przez Sąd Arbitrażowy działający przy Nowotomyskiej Izbie Gospodarczej.
Oficjalnego otwarcia konferencji dokonał Włodzimierz Brych Prezes Sądu Arbitrażowego działającego przy Nowotomyskiej Izbie Gospodarczej. W dalszej kolejności głos zabrali zaproszeni goście, w tym burmistrz Włodzimierz Hibner. W części panelowej konferencji wysłuchać można było m.in.: wykładu „Szybkość, a obstrukcja w arbitrażu handlowym” prof. dra hab. Andrzeja Szumańskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego, o tym „Jak budować zaufanie do instytucji arbitrażowej” przekonywał Piotr Nowaczyk Niezależny Międzynarodowy Arbiter i Mediator, z kolei Alexander Korak przybliżył uczestnikom spotkania aktualne fakty i trendy rozwoju arbitrażu na Białorusi.
Organizowana w Nowym Tomyślu międzynarodowa konferencja stanowi jedno z ważniejszych wydarzeń związanych z ADR (Alternative Dispute Resolution – alternatywne metody rozstrzygania sporów) w Polsce. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem zarówno teoretyków, jak i praktyków zajmujących ww. zagadnieniami.


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

100 - lecie Odzyskania Niepodległości

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

SiSMS

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE