×

Na urodzinowym pikniku u Feliksa

Na urodzinowym pikniku u Feliksa

Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowym Tomyślu 30 maja świętowała 286 rocznicę urodzin Feliksa Szołdrskiego – swojego patrona. Święto patrona miało formę pikniku.

W przededniu uroczystości pod hasłem Znam patrona mojej szkoły uczniowie wykonywali gazetkę ścienną prezentującą sylwetkę patrona oraz zorganizowali piknik dla swojej klasy. W dniu Święta Patrona Szkoły delegacja uczniów złożyła kwiaty przed tablicą upamiętniającą Feliksa Szołdrskiego. Następnie barwnym korowodem uczniowie wraz z nauczycielami udali się do Parku Feliksa, by tam ciekawie i twórczo spędzić czas.
Młodzież z klasy 2g zaprezentowała się w okazałych XVIII-wiecznych strojach i na spacerowym rondzie w parku w formie scenki wyjaśniła, jaki związek ma założyciel naszego miasta z kórnicką Białą Damą oraz królem Stanisławem Augustem Poniatowskim.

Najmłodsi uczniowie po wspólnym przemarszu przez miasto swoje piknikowe koce rozłożyli na trawie na boisku szkolnym, gdzie odbywały się zabawy i konkursy. Wśród zadań było wykonanie transparentu zawierającego hasło promujące Nowy Tomyśl lub założyciela miasta, laurki z urodzinowymi życzeniami dla Feliksa, przygotowanie koszyka piknikowego na piknik higieniczny i zdrowy, zagospodarowanie miejsca piknikowego oraz zorganizowanie zabaw na świeżym powietrzu w gronie klasy. Ważnym punktem dnia były prezentacje klas przed królem Stanisławem Augustem Poniatowskim i Feliksem Szołdrskim.

Konkursowym zmaganiom przyglądali się burmistrz Włodzimierz Hibner oraz dyrektor szkoły Andrzej Wałęsa.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tej barwnej i ciekawej uroczystości, zamieszczonego na stronie Szkoły Podstawowej nr 3:


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON