×

Olivier Skrzypczak mistrzem Europy w zapasach

Olivier Skrzypczak mistrzem Europy w zapasach

25 czerwca br. Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner spotkał się z zawodnikiem Akademii Zapasów w Nowym Tomyślu Olivierem Skrzypczakiem, jego trenerem Jackiem Skrzpczakiem oraz prezesem Akademii Zapasów Tomaszem Beygą.

Olivier Skrzypczak podczas odbywających się 17 czerwca na Węgrzech Mistrzostwach Europy Młodzików U15 w zapasach w stylu klasycznym w kategorii 48 kg zdobył Mistrzostwo Europy Młodzików, potwierdzone złotym medalem mistrzostw. Trenujący od 10 lat Olivier stoczył 5 walk. W kwalifikacjach pokonał reprezentanta Rumunii Denisa Mihaia 9-4. W 1/8 finału nasz zawodnik spotkał się z Teymurem Ahmadlim z Azerbejdżanu. Ta walka miała emocjonujący przebieg. Polak ten pojedynek wygrał 7-6. W ćwierćfinale zapaśnik z Nowego Tomyśla szybko pokonał reprezentanta Turcji Ilhana Aldi 8-0. Skrzypczak w półfinale wygrał z Vitalie Eriomenconem z Rumunii przez przewagę techniczną. Finał był również formalnością. Skrzypczak po 30 sekundach położył na plecy Gabora Kovacsa z Węgier i przypieczętował tytuł mistrza Europy! 

Tydzień wcześniej podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Poznaniu Olivier wywalczył I miejsce w kategorii kadetów i zdobył Tytuł Mistrza Polski Kadetów.

Burmistrz Włodzimierz Hibner doceniając wysokie wyniki sportowe młodego zawodnika przyznał mu nagrodę specjalną finansową w wysokości 1500,00 zł. Wręczenie nagrody odbyło się w obecności trenera i prezesa akademii.

Burmistrz pogratulował młodemu zapaśnikowi dotychczasowych osiągnięć sportowych i życzył kolejnych sukcesów w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie w zapasach.

Akademia Zapasów działa w Nowym Tomyślu od 3 lat. Obecnie trenuje w niej ok. 20 zawodników w wieku od 7 do 16 lat. Akademia ma swoją siedzibę na placu Niepodległości 28 (I piętro budynku). Wszystkich zainteresowanych trenowaniem zapasów prezes klubu zaprasza do zapisywania się na zajęcia (tel. 792 228 221).


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON