×

Burmistrz pogratulował sukcesów szachistom

Burmistrz pogratulował sukcesów szachistom

13 września Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner spotkał się z wychowankami Nowotomyskiej Akademii Szachowej, którzy odnieśli znaczące sukcesy w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów i Młodzików w Szachach.

Podczas mistrzostw Mikołaj Stachecki zajął II miejsce w grupie do lat 13. W grupie wiekowej do lat 9 Jan Myszkowski zajął II miejsce, natomiast Feliks Nowak – III. Za wysokie wyniki sportowe burmistrz przyznał młodym zdolnym szachistom nagrody specjalne w wysokości 800 zł. Gratulując dotychczasowych osiągnięć sportowych Burmistrz Włodzimierz Hibner życzył kolejnych sukcesów w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie w szachach.

Młodym szachistom podczas spotkania towarzyszył ich trener Wojciech Nadstoga oraz rodzice.

Nowotomyska Akademia Szachowa istnieje od 3 lat. Swoją siedzibę ma w Nowotomyskim Ośrodku Kultury. Tutaj zajęcia prowadzone są w każdy piątek w godzinach od 16.00 do 19.00.
We wtorki natomiast zajęcia odbywają się w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji Wydział Zamiejscowy w Nowym Tomyślu w godz. 16.00 – 17.00.

Nowotomyska Akademia Szachowa może poszczycić się wieloma sukcesami. W 2018 r. awansowała z IV do III ligi; na 9 rozegranych meczów 8 zakończyła zwycięstwem, a 1 remisem. W 2017 r. w gronie swoich wychowanków Akademia miała 3 półfinalistów Mistrzostw Polski, natomiast w 2018 r. było ich już aż 7.

Obecnie w stałych zajęciach prowadzonych przez Nowotomyską Akademię Szachową uczestniczy 20 juniorów. Prezes Akademii Wojciech Nadstoga zaprasza wszystkich chętnych do udziału w zajęciach i zgłębiania tej strategicznej gry. W sprawie zapisu na zajęcia można kontaktować się z prezesem pod nr telefonu 519 059 704.


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON