×

Burmistrz docenił nowotomyskich plecionkarzy

Burmistrz docenił nowotomyskich plecionkarzy

29 października br. Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner spotkał się z nowotomyskimi plecionkarzami – twórcami wiklinowej instalacji „labirynt”, która powstała w Parku im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu.

Wiklinowy labirynt na placu zabaw w parku wykonała nowotomyska plecionkarka Katarzyna Wachowiak. W pracy pomagali jej: Aldona Krajewska, Eugeniusz Skrzypczak, Maria Kwiatkowska Rozalia Kozłowicz, a także uczniowie Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Chraplewie: Łukasz Lewandowski, Kajetan Stępień, Paweł Gucia, Patyk Czapik i Kacper Nowak. Warto podkreślić, że Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Chraplewie jest jedyną placówką oświatową w powiecie nowotomyskim, która uczy zawodu plecionkarza, profesji tak bardzo związanej z tradycją rzemieślniczą naszego regionu.

Burmistrz Włodzimierz Hibner doceniając twórców wiklinowego labiryntu, podziękował im za wykonaną pracę, podkreślając, że wrażenie robi zarówno wielkość tunelu, jak i kunszt wyplotu. Zwrócił też uwagę, że dzięki umiejscowieniu instalacji na placu zabaw, najmłodsi nowotomyślanie od najmłodszych lat będą mieli możliwość poznawania walorów wikliny, będącej bogactwem kulturowym naszej ziemi.

Obecni na spotkaniu plecionkarze Rafał Górczyński i Ireneusz Witczak podziękowali burmistrzowi za zorganizowanie tegorocznego Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego, w nowej formie. Podkreślili, że nowa formuła jarmarku spowodowała, że plecionkarze z Nowego Tomyśla poczuli się wyróżnieni i docenieni.


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON