×

Kolejny ogromny międzynarodowy sukces naszej szkoły!

Kolejny ogromny międzynarodowy sukces naszej szkoły!

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu otrzymała tytuł Showcase School na rok 2021 – 2022! Międzynarodowa kapituła uznała ją za szkołę pokazową i po raz kolejny przyjęto ją do grona elitarnych szkół na świecie, które stanowią przykład najlepszych, innowacyjnych metod nauczania i uczenia się we współczesnym świecie. Tylko kilka instytucji edukacyjnych otrzymuje to wyróżnienie.

Microsoft Showcase Schools to pionierzy w edukacji. „Trójka” jest zatem częścią ekskluzywnej globalnej społeczności, uznanej i szanowanej za transformację edukacyjną, która obejmuje wizję i innowacje w nauczaniu, uczeniu się                    i przygotowywaniu uczniów na przyszłość.

U podstaw Microsoft Showcase School leży ogólnoszkolna transformacja cyfrowa. W uzasadnieniu czytamy, że    Szkoła Podstawowa nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego jest liderem zmian w edukacji. Metody pracy i innowacyjność szkoły poprawiają wyniki jej uczniów i zmieniają sposób uczenia się. Jest liderem w realizacji założeń Microsoft K-12 Education Transformation Framework i rozwiązań wspierających nowoczesną i efektywną edukację. Dyrekcja i nauczyciele w sposób mądry i przemyślany wykorzystują nowoczesną technologię tworząc systemowe rozwiązania w postaci cyfrowego środowiska kształcenia. Starannie rozważają rolę technologii, odkrywają nowe sposoby na przekształcenie metod nauczania i uczenia się, w aktywne, wspierające rozwój każdego ucznia. Dyrektor wraz z zespołem nauczycieli optymalizuje realizację programu nauczania, projektuje przestrzenie do nauki i rozwija umiejętności myślenia logicznego i komputacyjnego uczniów. Wspiera myślenie krytycznie i projektowe. Uczniowie pracują wspólnie i kreatywnie, aby rozwiązywać rzeczywiste problemy w realnym świecie. Działania te zwiększają sukces uczniów. Dyrektor dzieli się najlepszymi praktykami zarówno ze szkołami w Polsce, jak i globalnie z międzynarodową społecznością szkół, dla których jest mentorem i niekwestionowanym liderem. Wysiłki Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu pomagają przyspieszyć transformację edukacji na całym świecie i kształtować przyszłość!

 

 


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON