×

Nowotomyskie obchody ETZT

Nowotomyskie obchody ETZT

Po kilku latach nieobecności Nowy Tomyśl wrócił na mapę obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (ETZT). W dniach od 16 do 22 września na terenie naszej gminy zorganizowano wiele przedsięwzięć mających na celu zwiększenie świadomości na temat zrównoważonego transportu i ekomobilności.

Inauguracja ETZT odbyła się w dniu 16 września br. przed budynkiem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu. Zorganizowano wówczas: Miejski Survival Race czyli Rodzinny Bieg z Przeszkodami, naukę programowania robotów Photon, a także Eko-piknik przeprowadzony wspólnie z Nadleśnictwem Bolewice. Podczas spotkania, dzięki uprzejmości policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, przeprowadzono akcję znakowania rowerów i hulajnóg. Ekologiczny festyn zakończył się energetyczną Zumbą dla rodzin.

Rowerową rywalizację dla dzieci ze szkół podstawowych zorganizował w dniu 17 września br. nowotomyski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na krytym boisku wielofunkcyjnym odbyła się rywalizacja pn. Rowerowy tor przeszkód dla szkół. Uroczystego otwarcia dokonała Grażyna Pogonowska Zastępca Burmistrza Nowego Tomyśla, Artur Łoziński Dyrektor Ośrodka Spotu i Rekreacji, Jarosław Żółtowski Sekretarz Gminy Nowy Tomyśl oraz przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu Michał Paschke. W zawodach udział wzięło 8 szkół podstawowych z Gminy Nowy Tomyśl. Każdą ze szkół reprezentowało 3 uczniów. Turniej polegał na przejechaniu przez każdego zawodnika specjalnie ustawionego toru wyposażonego w 7 przeszkód. Klasyfikacja końcowa współzawodnictwa wyglądała następująco:

  1. SP 1 Nowy Tomyśl
  2. SP Sątopy
  3. SP Bukowiec
  4. SP 2 Nowy Tomyśl
  5. SP Wytomyśl
  6. I Akademicka SP Nowy Tomyśl
  7. SP Jastrzębsko Stare
  8. SP 3 Nowy Tomyśl

Głównym wydarzeniem zaplanowanym na sobotę 18 września br. był festyn pn. Nowy Tomyśl Naturą Malowany zorganizowany przez Urząd Miejski w Nowym Tomyślu wraz ze Świetlicą Socjoterapeutyczną. Program imprezy zakładał przeprowadzenie warsztatów technicznych, ekologicznych i profilaktycznych. Specjalnie na ten dzień przygotowana została gra miejska pn. Eko Nowy Tomyśl, a także akcja znakowania rowerów i hulajnóg. Niestety złe warunki pogodowe przyczyniły się do bardzo małego zainteresowania festynem i słabej frekwencji uczestników.

W dniach 20 – 21 września br. na krytym boisku wielofunkcyjnym odbyło się wydarzenie pn. Na rolkach bezpiecznie. Pod okiem instruktora dzieci z nowotomyskich szkół miały okazję poznać zasady prawidłowego i bezpiecznego poruszania się na rolkach.

Finał nowotomyskich obchodów ETZT miał miejsce w dniu 22 września, kiedy to przypadał Europejski Dzień bez Samochodu. Tego dnia, na ostatnio oddanej do użytku inwestycji – pumptracku na os. Północ, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu z Salonem Rowerowym Tandhem, dla wszystkich przybyłych uczestników, zorganizował jazdę testową na rowerach BMX.

Bardzo dziękujemy wszystkim organizacjom, instytucjom, szkołom, firmom oraz osobom prywatnym za włączenie się w organizację tegorocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

 

Więcej zdjęć w galerii: https://nowytomysl.pl/multimedia/galeria-zdjec/europejski-tydzien-zrownowazonego-transportu-2021/


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON