×

Udany turniejowy debiut kolejnego zespołu Dream Team Nowy Tomyśl!

W dniach 2-3 października br. w Szubinie (woj. Kujawsko-pomorskie) odbył się Ogólnopolski turniej o Puchar Burmistrza miasta Szubin – Pantery Basket Cup U11.

Przystąpiło 5 zespołów, wśród nich znalazły się nowotomyślanki (aktualne mistrzynie Wielkopolski w kat. U10), które były bezkonkurencyjne!

Wyniki :

Dream Team- Bycza Akademia Gniezno 71:33

Dream Team –  SP nr 1 Lębork 78:21.

Dream Team – Basket 25 Bydgoszcz 80:14

Dream Team – Pantery Szubin 40:27

Po dwóch dniach zmagań koszykarskich, klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco:

I – DREAM TEAM NOWY TOMYŚL

II – PANTERY SZUBIN

III – BYCZA AKADEMIA SP2 GNIEZNO

IV – UKS JEDYNKA LĘBORK

V – BASKET 25 BYDGOSZCZ

Dodatkowo zawodniczki Dream Team otrzymały wyróżnienia indywidualne: najlepszym obrońcą została Ania Piosik, do piątki All Stars turnieju wybrano Igę Konieczną, a MVP została Hania Bielawa.

PIOSIK ANNA

W listopadzie rozpoczynają się kolejne rozgrywki wojewódzkie, a Dream Team Nowy Tomyśl rywalizować będzie w dwóch kategoriach – U10 i U11.

Warto wspomnieć, że Klub powstał w 2014 roku i na swym koncie ma już zdobycie 4 mistrzostw Wielkopolski, 10 wychowanek zostało objętych szkoleniem kadr wojewódzkich, a 3 znalazły się w kadrze Polski!

Obecnie trwa nabór chłopców rocznika 2015. Zespół trenuje i gra w hali Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu – zainteresowanych rodziców zapraszamy!