×

Komunikat PKM

Komunikat PKM

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego Departament Transportu informuje, że w związku z realizowaną przez Miasto Poznań inwestycją „Zintegrowany węzeł transportowy Grunwaldzka wraz z budową bezkolizyjnego przejazdu oraz przejścia nad linią kolejową E-20” i koniecznymi zamknięciami torowymi na szlaku Poznań Górczyn – Palędzie, zarządca infrastruktury kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wprowadził tymczasowe zmiany dot. kursowania pociągów. Powyższe zamknięcie torowe skutkuje zmianą rozkładu jazdy pociągów, która będzie obowiązywała od 13 marca br. Rozkład jazdy na linii PKM2 na odcinku Poznań Główny – Zbąszynek – Poznań Główny będzie w całości obsługiwany przez Koleje Wielkopolskie ze zmianami zapewniającymi jak najmniejsze niedogodności dla podróżnych korzystających z dojazdów do szkoły/pracy i powrotów do domu.

Ponadto informuje, że rozkład jazdy pociągów na okres zamknięć był wielokrotnie analizowany i na wniosek Organizatora oraz Przewoźników Zarządca Infrastruktury dostosował godziny kursowania pociągów w taki sposób, aby pomimo znacznie ograniczonej przepustowości zapewnić odpowiednią częstotliwość kursowania pociągów w godzinach szczytu komunikacyjnego, tym samym by w jak najlepszym stopniu realizować założenia Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

Zarządca infrastruktury oraz operator kolejowy będą na bieżąco publikowali stosowne zmiany do rozkładu jazdy pociągów w przedmiotowym zakresie m.in. na stronie internetowej zarządcy infrastruktury kolejowej, tj. https://portalpasazera.pl/.


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON