×

XIII GMINNY KONKURS WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM

XIII GMINNY  KONKURS WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM

W piątek,  27 stycznia br. w Szkole Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach odbył się XIII  Gminny Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Śladami bohaterów Powstania Wielkopolskiego”.

Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim wśród uczniów szkoły podstawowej, rozwijanie zainteresowań regionem, jego historią, kształtowanie świadomości i patriotycznych postaw oraz zachęcenie młodego pokolenia do poznawania przeszłości w sposób uwzględniający związki pomiędzy historią regionalną, narodową i powszechną.

W rywalizacji udział wzięło 19 uczniów z następujących szkół: Szkoły Podstawowej w Wytomyślu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu, Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Tomyślu, Szkoły  Podstawowej w Borui Kościelnej, Szkoły  Podstawowej w Sątopach, Zespołu Szkoły Podstawowej – Przedszkola w Wąsowie i  Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Bukowcu.

Uczestnicy pisali 45 – minutowy  test,  podczas którego musieli wykazać się znajomością wybitnych postaci i faktów związanych z wybuchem oraz przebiegiem Powstania Wielkopolskiego.

Po sprawdzeniu wszystkich prac, jury w składzie: p. Magdalena Heinrich, p. Lidia Kawa, p. Sława Pawłowska, p. Ewa Szeląg i p. Anna Pietruszyńska, wyłoniło zwycięzców: I miejsce zdobyła Milena Kędzierska ze Szkoły Podstawowej im. L. Śliwińskiego w Sątopach, II miejsce zajął  Maksymilian Madej – Le  ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki  z Nowego Tomyśla,  III miejsce zdobyła Aleksandra Łęcka  z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Bukowcu.  Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, które zostały uroczyście wręczone przez gościa honorowego – Burmistrza Nowego Tomyśla – Włodzimierza Hibnera. 


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON