×

Na wizycie studyjnej w Rakoniewicach

Na wizycie studyjnej w Rakoniewicach

Przedstawiciele stowarzyszeń i sołectw z gminy Nowy Tomyśl 1 kwietnia 2023 r. uczestniczyli w wizycie studyjnej w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom „Serce” w Rakoniewicach. Odwiedziny miały na celu poznanie działalności stowarzyszenia oraz realizowanych przez nie projektów pobudzających aktywność społeczną mieszkańców.  

Prezeska Stowarzyszenia Kaja Krysmann opowiedziała o prowadzonych przez organizację działaniach, w tym o Warsztatach Terapii Zajęciowej, a także pokazała poszczególne pracownie oraz prace wykonywane przez uczestników warsztatów.

SPD Serce było też uczestnikiem Warnika – Wielkopolskiej Akademii Rzecznictwa NGO i Kooperacji, realizowanego przez Centrum PISOP z Leszna. W ramach tego projektu stowarzyszenie wraz z innymi organizacjami, samorządem i aktywnymi mieszkańcami zorganizowało w ubiegłym roku festyn historyczny „Święto Rakonia” z okazji 770-lecia powstania Rakoniewic. Jeden z przedstawicieli tej aktywnej grupy prezes Stowarzyszenia Działkowców im. Michała Drzymały Paweł Adamczak również spotkał się z nowotomyślanami i opowiedział o działaniach swojej organizacji, a także pokazał ogrody działkowe, na rzecz których działa stowarzyszenie.

Przedstawiciele obu rakoniewickich stowarzyszeń, jednocześnie członkowie Inicjatywnej Grupy Rakoniewice,  podkreślili, że zainicjowana podczas projektu Warnik współpraca zaowocowała wieloma kolejnymi działaniami aktywującymi nowe organizacje i mieszkańców.

Wizyta w Rakoniewicach dla nowotomyskich społeczników była bardzo inspirująca, dała szansę poznania ciekawych projektów i nawiązania kontaktów, które mogą zaowocować nowymi formami współpracy na rzecz środowiska lokalnego.

Opiekę merytoryczną spotkania zapewniła animatorka Natalia Szymanowska z Centrum PISOP z Leszna; w organizację wizyty włączyło się stanowisko ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu.

 


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON