×

Obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidów w Nowotomyskim Ośrodku Kultury

Obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidów w Nowotomyskim Ośrodku Kultury

Nie każdy wie, że każdego roku, w trzecią niedzielę marca, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Inwalidów, którego głównym założeniem jest kształtowanie świadomości na temat osób z niepełnosprawnościami oraz walka z wciąż jeszcze obecnym w świecie wykluczeniem społecznym.

Tradycja ta trwa już od 1956 roku, a Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów (Zarząd Rejonowy w Nowym Tomyślu) postanowił uczcić ten wyjątkowy dzień, zapraszając na specjalne wydarzenie pt. „Twórzmy warunki umożliwiające osobom niepełnosprawnym aktywne życie”.

Tegoroczne obchody odbyły się w Nowotomyskim Ośrodku Kultury, a poprowadziła je Olga Słocińska.

Wydarzenie miało za zadanie uświadomić społeczeństwu, że osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami równie aktywnie mogą uczestniczyć w życiu społeczno-kulturalnym.

Na wydarzeniu zjawili się przedstawiciele władz lokalnych, gminnych oraz samorządowych, a także osoby prywatne, pragnący wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Inwalidów i chcący pokazać swoje pełne wsparcie dla działalności osób z niepełnosprawnościami. 

Po wielu pięknych podziękowaniach oraz wręczeniu podarunków, nowotomyska scena NOK-u rozbłyska milionem świateł, a goście wspólnie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowym Domem Samopomocy bawili się przy znanej – polskiej oraz zagranicznej muzyce.

Pokazy taneczne przygotowali: WTZ Zbąszyń, którzy nie tylko zatańczyli do powszechnie znanych przebojów z przełomu lat, ale stworzyli również ich artystyczne przedstawienia (pojawiła się między innymi kulturowa scena z filmu „Titanic”) , WTZ Grońsko zaprezentowali taniec Wednesday z popularnego serialu „Wednesday”, natomiast podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Nowego Tomyśla zatańczyli do piosenki Kayah i Viki Gabor „Ramię w ramię”.

Po zakończeniu części artystycznej, goście mogli udać się do holu NOK-u, gdzie odbywała się XXII Powiatowa Wystawa Prac Plastycznych Osób z Niepełnosprawnością. Dla wszystkich zainteresowanych wystawa dostępna będzie już tylko do 21 kwietnia br.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z obchodów.

 


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON