×

Podpisanie umowy na realizację zadania pn. „Umiem pływać”

Podpisanie umowy na realizację zadania pn. „Umiem pływać”

13 kwietnia br. w Urzędzie Miejskim w Nowym Tomyślu podpisana została umowa na realizację zadania publicznego pn. „Umiem pływać”.

W ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej poprzez prowadzenie zajęć nauki pływania dla dzieci z terenu gminy Nowy Tomyśl na 2023 rok, Gmina Nowy Tomyśl przyznała Fundacji na rzecz Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu dotację w wysokości 70 tys. zł.

Umowę na realizację zadania w imieniu Gminy Nowy Tomyśl podpisał Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner, natomiast w imieniu Fundacji na rzecz Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu umowę podpisali wiceprezesi zarządu Tomasz Wudarski i Tomasz Ber.

Zadanie pn. „Umiem pływać” realizowane będzie od kwietnia do końca 2023 roku. Programem nauki i doskonalenia pływania objęte zostanie około 350 dzieci z klas II i III szkół podstawowych z terenu gminy Nowy Tomyśl. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów pływania na pływalni w Wolsztynie. Każde dziecko uczestniczące w projekcie odbędzie 20 godzinny kurs nauki pływania.

Na realizację zadania, oprócz środków z budżetu Gminy Nowy Tomyśl, fundacja pozyskała też dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

  


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON