×

Nowotomyski Bibli(o)gród jest już otwarty dla mieszkańców

Nowotomyski Bibli(o)gród jest już otwarty dla mieszkańców

W dniach 8-15 maja br., trwa XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Z tej okazji Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu zorganizowała szereg ciekawych atrakcji związanych z książkami, malarstwem, a nawet podróżami.

Punktem kulminacyjnym wydarzeń było oficjalne otwarcie Bibli(o)grodu tuż za MiPBP, przy nowotomyskiej Muszli Koncertowej.

Część oficjalną poprowadziła Elżbieta Podlaszewska-Cybal – dyrektor biblioteki. Na miejscu pojawili się również wszyscy Ci, którzy od początku wspierali pomysł i aktywnie pomagali w jego realizacji.

W imieniu Włodzimierza Hibnera – Burmistrza Nowego Tomyśla, na otwarciu obecna była Grażyna Pogonowska – jego zastępczyni.

Na miejscu pojawił się również Adam Niedzielski – Minister Zdrowia.

Uroczyste otwarcie Bibli(o)grodu było okazją do nagrodzenia laureatów II Regionalnego Konkursu Fotograficznego i otwarcia wystawy pokonkursowej. Nagrody rozdał osobiście Adam Polański – znany fotograf z Nowego Tomyśla. Główne nagrody zostały rozdane w trzech kategoriach wiekowych. Najmłodsi zwycięzcy to Michał Pajchrowski oraz Emilia Andrzejewska. W drugiej kategorii najlepsi byli: Artur Wojcieszak, Natalia Brzezińska i Amelia Jaśnikowska. Natomiast w ostatniej, dla osób powyżej 18 roku życia, zwyciężyli: Robert Nowaczyk, Marzena Werner oraz Nadia Palecka.

Wyróżnienia otrzymali: Izabela Ambrozik, Ewa Pióro, Aneta Norek i Marcin Konieczny.

Bilbli(o)gród jest wzorcowym przykładem połączenia literatury, natury oraz aktywności na świeżym powietrzu. Właśnie tam mieszkańcy Nowego Tomyśla będą mieli możliwość usiąść i przeczytać wybraną książkę w promieniach słońca. Jest to ciekawa propozycja spędzenia czasu w samym centrum miasta. Co więcej, podczas spotkania, zachęcano uczestników do plantcrossingu, czyli adopcji oraz wymiany roślin. 

Wydarzenie uwieńczył klimatyczny koncert pt. „Zuzanna śpiewa piosenki”.


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON