×

Obchody Dnia Flagi na Placu Niepodległości

Obchody Dnia Flagi na Placu Niepodległości

Choć wielu Polakom pierwsze dni maja kojarzą się wyłącznie z majówką – słońcem, kiełbaską z grilla oraz możliwością wydłużenia sobie weekendu, nie można zapominać o naszych narodowych świętach, które wówczas się odbywają. Jednym z nich jest 2 maja, kiedy to obchodzimy Dzień Flagi.

Wówczas w oknach, na balkonach czy przy samochodach wywieszane są biało-czerwone flagi, a w całej Polsce organizowane są różnego rodzaju akcje oraz manifestacje patriotyczne.

Uroczystych obchodów nie zabrakło w Nowym Tomyślu, a dokładniej – na Placu Niepodległości, gdzie Nowotomyski Ośrodek Kultury zorganizował dla mieszkańców szereg atrakcji związanych z polską flagą i jej barwami.

O kreatywne spędzenie czasu dbali nie tylko organizatorzy, ale również nowotomyscy harcerze. Każdy chętny mógł własnoręcznie stworzyć flagę z wikliny czy biało-czerwone opaski oraz wiatraczki. Zgromadzeni mieszkańcy mogli dołączyć do symbolicznego malowania flagi kredą. Jak się okazało, kredę w dłonie wzięły nie tylko dzieci, ale również ich rodzice oraz dziadkowie, co było świadectwem międzypokoleniowego zrozumienia oraz jedności.

Pierwsze 50 osób, które przyszły ze swoim drzewcem, otrzymało państwowe flagi. Natomiast Ci, nieposiadający własnego drzewca, mogli liczyć na biało-czerwone flagietki, rozdawane przez obecną na obchodach Grażynę Pogonowską – zastępczynię Burmistrza Nowego Tomyśla.

Na Dniu Flagi w Nowym Tomyślu pojawił się również Jakub Rutnicki – Poseł na Sejm RP oraz Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

O muzyczną oprawę zadbała Grupa Szopena z Grzegorzem Styczyńskim na czele.

Dla wszystkich tych, którzy nie mogli uczestniczyć w nowotomyskim Dniu Flagi, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

  

 


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON