×

Podpisanie umowy na budowę stadionu w Nowym Tomyślu

Podpisanie umowy na budowę stadionu w Nowym Tomyślu

Wczoraj, 17 maja 2023 roku, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu została podpisana umowa z Wykonawcą nowego stadionu lekkoatletycznego – firmą TAMEX Obiekty Sportowe S.A. z Warszawy. Ryczałtowy koszt budowy wynosi 17 319 479,45 zł, z czego 9 999 000,00 zł Gmina Nowy Tomyśl otrzymała w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Przypomnijmy, że oprócz elementów lekkoatletycznych: do pchnięcia kulą, toru do biegów z przeszkodami, bieżni do skoku w dal i skoku wzwyż, powstaną także m.in.: boisko do piłki nożnej, boisko do siatkówki, koszykówki i badmintona, urządzenia do ćwiczeń, oświetlenie, ciągi piesze i miejsca postojowe wraz z infrastrukturą.

W imieniu TAMEX Obiekty Sportowe S.A. umowę podpisał Robert Burzycki – Wiceprezes Zarządu, podczas gdy Gminę Nowy Tomyśl reprezentował Włodzimierz Hibner – Burmistrz Nowego Tomyśla. Na spotkaniu byli obecni także: Krzysztof Czarnecki – Poseł na Sejm RP, Adam Bogrycewicz – Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Artur Łoziński – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu, Anna Andrzejczak – Naczelnik Wydziału Infrastruktury
i Drogowego przy Urzędzie Miejskim w Nowym Tomyślu oraz Adrianna Zielińska i Grażyna Pogonowska – Zastępczynie burmistrza.

Wykonawca na realizację zadania ma 13 miesięcy.

Nowy stadion zapewni idealne warunki do przyjemnego i bezpiecznego uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Inwestycja ta będzie nie tylko kolejną wizytówką miasta i promocją zdrowego trybu życia, ale także miejscem integracji mieszkańców podczas wszelkich wydarzeń sportowych i kulturalnych.

 


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON