×

Piknik z okazji Dnia Dziecka z radosnym powitaniem lata i profilaktyką przeciwdziałania przemocy domowej

Piknik z okazji Dnia Dziecka z radosnym powitaniem lata i profilaktyką przeciwdziałania przemocy domowej

W dniu 27 czerwca 2023 r., w malowniczo położonej osadzie „Klimkowa Osada” w Cichej Górze, Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Tomyślu z Komendą Powiatową Policji oraz Jolantą Szade – Pełnomocnikiem Burmistrza ds. Uzależnień i Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Tomyślu zorganizował imprezę plenerową z okazji minionego Dnia Dziecka, połączoną z radosnym powitaniem lata i profilaktyką przeciwdziałania przemocy domowej.

Do wspólnej zabawy zaproszono 150 dzieci wraz z rodzicami. W tym dniu osada przepełniona była mnogością atrakcji dla małych i tych trochę większych dzieci. Rodziny powitał Mateusz Jandy – Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, a także, w zastępstwie Włodzimierza Hibnera – Burmistrza Nowego Tomyśla,  Grzegorz Aryż – Sekretarz Gminy, który przekazał słodkie upominki od włodarza gminy oraz życzył dzieciom udanych wakacji i szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dla wszystkich uczestników przygotowano smaczny poczęstunek i dużo „łakoci” dla dzieci. Teatr „Trójkąt” z Zielonej Góry wykonał spektakl pt. „Czarodziejska fasola”, który był okazją do nawiązania kontaktu dzieci z bohaterami oraz aktorami. Oryginalnej scenografii towarzyszyła muzyka na żywo, przy której dzieci chętnie uczestniczyły w przeróżnych konkursach, zabawach i animacjach. Najmłodsi spontanicznie korzystali z huśtawek, zjeżdżalni, boiska do piłki nożnej, przejażdżki bryczką oraz wielu innych atrakcji. Kolejny raz okazało się, że dużą radość najmłodszym sprawiły odwiedziny funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Rodzinna impreza odbyła się w wesołej atmosferze, sprzyjającej wspólnej zabawie.

Impreza ta w znacznej części sfinansowana została przez Gminę Nowy Tomyśl oraz prywatnych przedsiębiorców, dzięki którym Dzień Dziecka po raz kolejny można zaliczyć do udanych. Najważniejsza była radość dzieci, a tej – jak i pozytywnej energii – nie brakowało.

Organizatorzy podziękowania składają następującym sponsorom:

  

    

 


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON