×

Powstanie parking przy stacji PKP w Nowym Tomyślu. Wybrano wykonawcę zadania.

Powstanie parking przy stacji PKP w Nowym Tomyślu. Wybrano wykonawcę zadania.

Obecnie stan parkingu, znajdującego się przy nowym budynku PKP w Nowym Tomyślu, wymaga wiele do życzenia. Poszukiwano zatem firmy, która wykona zadanie pt. „Budowa parkingu przy stacji PKP w Nowym Tomyślu”.

Dnia 5 czerwca br., w czwartym postępowaniu przetargowym, wybrało wykonawcę zadania. Została nim firma QBruk Krzysztof Kubicki Glinno 158a, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu na budowę parkingu. Inwestycja będzie kosztować 2 363 536,45 zł brutto, a wykonawca ma 6 miesięcy na realizację zadania od dnia podpisania umowy.

Zamówienie obejmuje roboty budowlane, takie jak: wykonanie nawierzchni jezdni manewrowych i miejsc postojowych, a także chodników oraz ścieżki rowerowej, ułożenie betonowego krawężnika i obrzeża, obsianie trawą i stworzenie pasów zieleni, budowa studni, wpustów i przykanalików, budowa oświetlenia oraz oznakowanie pionowe i poziome. Chodniki, ciąg pieszo-rowerowy oraz ścieżkę rowerową zaprojektowano tak, aby umożliwić swobodną komunikację użytkownikom terenu oraz bezpieczne przemieszczanie się po terenie projektowanego parkingu. Stworzona zostanie także nowa konstrukcja zjazdów i poszerzenia na łuku.

Wjazd na parking odbywać się będzie od Placu Dworcowego przez istniejące rondo. Wykonanych zostanie 120 miejsc postojowych.  

Budowa uporządkuje dotychczasowy układ komunikacyjny, wpłynie pozytywnie na komfort podróżnych, poprawi bezpieczeństwo ruchu pieszego i rowerowego oraz wpłynie na estetykę zagospodarowania terenu.

Poniżej przedstawiamy aktualny stan parkingu.

     


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON