×

„Przedszkoliada” i „Spartakiada klas I-III”

„Przedszkoliada” i „Spartakiada klas I-III”

7 czerwca br. na boisku ORLIK odbyły się Przedszkoliada oraz Spartakiada klas I-III, zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu.

Ten dzień pełen sportowych atrakcji rozpoczął się o godz. 9.00, kiedy to Artur Łoziński – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji – przywitał zawodników i kibiców, a Grażyna Pogonowska – Zastępca Burmistrza Nowego Tomyśla – dokonała oficjalnego otwarcia imprezy.

Pierwsza część przeznaczona była dla najmłodszych zawodników. Swoje reprezentacje wystawiły przedszkola z Nowego Tomyśla: Przedszkole nr 1 im. Misia Uszatka, Przedszkole Rodzinne Arka, Przedszkole nr 2 „Plastusiowe Osiedle”, Przedszkole nr 4 im. Bolka i Lolka, Przedszkole nr 5 „Słoneczko”, Niepubliczne Przedszkole Pozytywnego Rozwoju, Niepubliczne Przedszkole Tęczowy Ogród, a także Przedszkole z oddziałami integracyjnymi w Glinnie, Przedszkole z Borui Kościelnej oraz Przedszkole z Jastrzębska Starego.

Natomiast od godz. 11.00 swoich sił próbowali zawodnicy z klas I-III szkół podstawowych z terenu naszej gminy: Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wytomyślu, Szkoły nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Tomyślu, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Nowym Tomyślu, Szkoły nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu, I Akademickiej Szkoły Podstawowej w Nowym Tomyślu, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej, Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Bukowcu, Szkoły Podstawowej Arka w Nowym Tomyślu oraz Szkoły Podstawowej w Jastrzębsku Starym.

Dla uczestników przygotowano wiele ciekawych konkurencji dostosowanych do ich wieku i możliwości fizycznych. W ramach Przedszkoliady były to m.in.: bieg slalomem między pachołkami, wyścig „aniołów” (bieg z ringiem na głowie) lub bieg ze skakanką, a w ramach Spartakiady klas I-III: bieg tyłem i powrót na jednej nodze czy wyścigi w podporze z piłką na brzuchu.

Zwycięzców nagrodzono pucharami, medalami i pamiątkowymi dyplomami. Gratulujemy zaangażowania i wysokich wyników wszystkim zawodnikom oraz ich opiekunom-trenerom oraz dziękujemy kibicom za doping.

                                                


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON