×

Kolejni seniorzy otrzymali opaski bezpieczeństwa

Kolejni seniorzy otrzymali opaski bezpieczeństwa

3 lipca br., w Domu Dziennego Pobytu działającym przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowym Tomyślu, odbyło się spotkanie wdrażające dla seniorów, którzy otrzymali tzw. „opaski bezpieczeństwa” w tegorocznej edycji programu „Teleopieka dla mieszkańców Gminy Nowy Tomyśl”. Opaska, to małe urządzenie przypominające zegarek, pozwalające na stałe monitorowanie pod kątem potencjalnego zagrożenia dla zdrowia lub życia oraz umożliwiające natychmiastowe wezwanie pomocy.

Zebranych przywitał pan Mateusz Jandy – Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Tomyślu, który wyraził zadowolenie z zainteresowania, jakim cieszy się program teleopieki. Następnie głos zabrała pani Grażyna Pogonowska – Zastępczyni Burmistrza Nowego Tomyśla, która pogratulowała zebranym zakwalifikowania do programu i poinformowała o przystąpieniu Gminy Nowy Tomyśl do Związku Powiatowo-Gminnego „Wielkopolski Transport Regionalny” i planowanym na najbliższe dni uruchomieniu połączenia autobusowego z Nowego Tomyśla nad Jezioro Kuźnickie. Dodatkowo głos zabrały panie Czesława i Maria – beneficjentki programu z ubiegłego roku, które opowiedziały o swoich doświadczeniach i przekazały praktyczne wskazówki początkującym użytkownikom opasek.   

W dalszej kolejności pan Tomasz Gibert – przedstawiciel firmy SiDLY Sp. z o.o. przeprowadził szkolenie dotyczące obsługi opasek oraz odpowiedział na liczne pytania zebranych.

Na koniec pracownice Domu Dziennego Pobytu z panią Anną Palicką – Kierownikiem – na czele oficjalnie przekazały opaski bezpieczeństwa nowym użytkownikom.

Warto przypomnieć, że program kierowany jest do osób w wieku 65 lat i więcej, które mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzących samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkających z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Dzięki przystąpieniu Ośrodka Pomocy Społecznej do programu „Korpus Wsparcia Seniorów” i dofinansowaniu w wysokości 20 tys. zł od Gminy Nowy Tomyśl, w 2022 roku opaski otrzymało 30 seniorów (którzy używają ich także w tej edycji programu) oraz kolejnych 60, którzy dopiero zapoznają się z ideą teleopieki.

      

 


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON