×

Przetarg na budowę ul. Leśnej w Nowym Tomyślu i Paproci

Przetarg na budowę ul. Leśnej w Nowym Tomyślu i Paproci

Jak informowaliśmy w minionym miesiącu, na mocy umowy podpisanej z Samorządem Województwa Wielkopolskiego, Gmina Nowy Tomyśl uzyskała ponad 4 mln zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na realizację zadania pn. „Budowa i Przebudowa ul. Leśnej w Nowym Tomyślu i Paproci – część II” (1,189 km).

30 czerwca br. Urząd Miejski w Nowym Tomyślu ogłosił przetarg na realizację ww. zadania.

Zadanie obejmuje m.in.:  budowę nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, przebudowę skrzyżowania, budowę ścieżki pieszo-rowerowej z betonu asfaltowego, budowę i przebudowę zjazdów na posesje, wycinkę drzew i krzewów na terenie pasa drogowego oraz wykonanie nasadzeń kompensacyjnych, a także budowę energooszczędnego oświetlenia ulicznego w technologii LED. Wartość projektu określono na ponad 6,5 mln zł.

Dodatkowo Wykonawca będzie zobowiązany do utrzymania, tj. podlewania w okresach suszy, pielęgnacji, itp., wykonanych nasadzeń drzew i krzewów w okresie 2 lat od terminu odbioru końcowego całej inwestycji. W przypadku uschnięcia drzew i krzewów Wykonawca będzie musiał je zastąpić nowymi.

Otwarcie ofert przetargowych nastąpi 17 lipca br. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, na realizację zadania będzie miał czas do 15 listopada 2023 roku.


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON