×

Uroczyste obchody Święta Policji w Nowotomyskim Ośrodku Kultury

Uroczyste obchody Święta Policji w Nowotomyskim Ośrodku Kultury

Strzegą prawa, patrolują ulice, chronią mieszkańców i dbają o porządek w mieście. O kim mowa? Oczywiście o policjantach! Corocznie, 24 lipca, obchodzone jest Święto Policji.

Stróże prawa z Nowego Tomyśla oraz okolic spotkali się w środę, 26 lipca br., w Nowotomyskim Ośrodku Kultury, by wspólnie celebrować ten wyjątkowy dla nich dzień. Obchody, choć w dość kameralnym gronie, były niezwykle uroczyste. Obecnym wręczono odznaczenia oraz specjalne wyróżnienia, a także akty mianowania na wyższe stanowiska służbowe i wyższe stopnie policyjne.  

Odznaczenia wręczyli mł. insp. Mariusz Wiśniewski – zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz insp. Mirosław Gogołek – Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu, a także Paweł Mączyński z Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu i asp. Jakub Wojciechowski.  

Po wręczonych awansach i wyróżnieniach głos zabrali Mariusz Wiśniewski oraz Mirosław Gogołek. Nie zabrakło licznych podziękowań oraz gratulacji, również od władz samorządowych, w których imieniu przemówili – Andrzej Wilkoński – Starosta Nowotomyski oraz Adrianna Zielińska – zastępczyni Burmistrza Nowego Tomyśla,

Na wydarzeniu obecni był m.in.: Grzegorz Aryż – Sekretarz Gminy, Ilona Burlaga-Karafa –  Prokurator Rejonowa w Nowym Tomyślu, Jarosław Żurek – były Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu, Juliusz Tomiński – Komendant Straży Miejskiej w Nowym Tomyślu, Ryszard Pozdrowicz – aspirant w stanie spoczynku, Andrzej Bartkowiak – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, nadleśniczy nadleśnictw Bolewice, Krzyż i Grodzisk Wielkopolski, przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji, dyrektorzy z gminy i powiatu oraz wójtowie i burmistrzowie z powiatu nowotomyskiego.

Uroczystość poprowadziła Beata Baran – dyrektor Nowotomyskiego Ośrodka Kultury.

Wszystkim odznaczonym oraz awansowanym serdecznie gratulujemy! Dziękujemy za Waszą służbę!

 


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON